У п’ятницю на сході працюють всі КПВВ, але фактично пускають лише через “Станицю Луганську” та “Новотроїцьке”


image
Фото: з відкритих джерел

13 листопада з 8 ранку відкрилися всі пункти пропуску через лінію розмежування на Донбасі. Але у бойовиків пропускають лише на одному блок-посту на Донеччині та одному Луганщині.

Перетин лінії зіткнення на Донеччині

На території Донецької області на лінії зіткнення у п’ятницю працюють всі 4 дорожні коридори: КПВВ “Гнутове”, “Новотроїцьке”, “Мар’їнка” та “Майорське”. Але де-факто проїхати можна лише через КПВВ “Новотроїцьке” з 8:00 до 16:00. На інших пунктах пропуску бойовики закрили суміжні блок-пости зі свого боку.

Сьогодні через “Новотроїцьке” вже встигли пройти понад півсотні людей. Більше їдуть на окуповану територію.

“Відповідно, станом на 11 годину через КПВВ “Новотроїцьке” на тимчасово-окуповану територію прослідували 54 особи й 14 транспортних засобів. На контрольовану територію 9 осіб і 1 автомобіль”, — розповідає Вільному радіо речник Держприкордонслужби України Ігор Лизогуб.

КПВВ на Луганщині

Така ж ситуація і на пунктах пропуску в Луганській області. З трьох КПВВ: “Золоте”, “Щастя” і “Станиця Луганська” пускають людей лише через КПВВ “Станиця Луганська”.

“На КПВВ “Станиця Луганська” станом на 11 годину до тимчасово-окупованої території прослідували 177 людей, а на контрольовану  163”, — каже Ігор Лизогуб.

КПВВ “Станиця Луганська” також працює з 8 до 16:00.

Обов’язкова самоізоляція

Згідно з умовами перетину КПВВ, всі, хто їде на підконтрольну українській владі територію, мають відбути 2-тижневу самоізоляцію. Для цього людям, в яких є сучасний смартфон, прямо на КПВВ підключають мобільний додаток “Вдома”. Якщо ж смартфона немає, то людину відправляють до медичного закладу, де безкоштовно надають ліжко, годують, а також роблять ПЛР-тест. Якщо ж людина виявиться здоровою, то обсервацію можна припинити.

Нагадаємо, Держприкордонслужба України нещодавно відкрила на Донбасі додатковий КПВВ “Щастя”, а також перезапустила КПВВ “Золоте”, яке побудували ще в 2019 році. Але бойовики все одно пускають людей тільки через 2 КПВВ на сході — “Станицю Луганську” та “Новотроїцьке”. Аргументує окупаційна влада тим, що на підконтрольній території України загострена ситуація з COVID-19. Однак на окупованих територіях, за даними Міністерства реінтеграції України, ситуація з пандемією коронавірусу не контрольована, а дані, які надають бойовики, значно занижені.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: