У Ямполі проживають близько 200 людей, у тому числі 17 дітей. Аби школярі могли навчатися, єдина вчителька облаштувала приміщення біля свого будинку. Як проходить “прифронтовий” освітній процес — розповідаємо далі.
Двоповерхова будівля школи в Ямполі пошкоджена. Зараз у прифронтовому селищі, яке з квітня до вересня знаходилося під окупацією росіян, з понад 2 тисяч жителів залишаються 200, повідомляє “Слідство.Інфо”.
Єдина вчителька, яка ще не евакуювалася з селища, — Олена Ачкеєва. Жінка допомагає школярам підключатися до онлайн-уроків, організувавши “школу на дому” у маленькій будівлі біля її напівзруйнованого будинку. Волонтери надали їй Starlink і генератор, а місцеве управління освіти виділило два ноутбуки. Тепер це — “Освітньо-консультаційний пункт”.
“Ми за графіком виходимо онлайн на уроки чи консультації. Вчителі пояснюють дітям тему, яку вони не розуміють. Інтернет для дітей — це все. Дехто з вчителів навіть приїздить сюди інколи, якщо може. Складно на даний час, он чуєте як (говорить про вибухи, — ред.). За кожну дитину несемо відповідальність”, — розповідає вчителька.
За такою ж системою працюють освітній пункти у Лимані та Святогірську.
Олена живе у підвалі, бо боїться обстрілів. Туди ж вона разом із дітьми спускається, коли посилюються атаки росіян. Олена Миколаївна запевняє: усі проінструктовані, що робити під час обстрілів.
Попри небезпеку, школярі кажуть, що евакуюватися не хотіли б.
Вчителька ділиться: діти з рідними вже облаштували свої підвали, як справжні квартири, і не хочуть виїжджати.
“Можливо, натура у нас така, що ми не можемо зірватися і поїхати. Дуже складно змінити своє осіле місце”, — додає Олена Миколаївна.
Нагадаємо, примусова евакуація дітей поки що діє у 21 населеному пункті Донеччини. Дітям в супроводі одного з батьків або ж законного представника надають прихисток, соціальні гарантії, гуманітарну допомогу і психологічну підтримку.