У спільних патрулях в ОРДЛО не буде бойовиків, — міністр МВС


image
Фото з відкритих джерел

До патрулювання тимчасово непідконтрольної території не будуть допускати бойовиків, які вбивали українських військових та встановлювали окупаційну владу на Донбасі. Так планують представники української влади.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков в ефірі телеканалу ICTV.

За словами Авакова, під час підготовки до місцевих виборів патрулювати території ОРДЛО спільно з озброєними українськими правоохоронцями будуть мешканці тимчасово окупованих територій. Він зазначив, що на цей крок українська влада пішла через “повагу до перехідного періоду та страхів територіальних громад, де проходитимуть вибори”. Однак бойовиків, причетних до злочинів проти України та українців, у цих патрулях не буде.  

“Ті люди, які замішані у злочинах, ті люди, які стріляли у наших солдат, які віднімали й так далі – гадаю, вони ніяк не будуть брати участь у такого роду групах. Це предмет нашої принципової позиції. Дивлячись на досвід Слов’янська чи Краматорська, гадаю, що ці люди підуть разом з окупаційними військами”, – роз’яснює Арсен Аваков.

Він додав, що розслідуванням злочинів бойовиків будуть займатися українські правоохоронці.

Крім того, перед стартом спільних патрулювань має почати діяти закон “про колаборацію”. Його суть у тому, що представники цивільних професій не будуть підпадати під кримінальне переслідування. Карати будуть лише бойовиків та представників окупаційної влади. Цей закон унеможливить участь бойовиків у патрулях.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що ініціатива спільних патрулів не стосується кордонів з тимчасово окупованими територіями.

“Про спільний контроль кордону не йдеться. Кордон або є, або його немає. Держава його або контролює, або ні. І ми хочемо контролювати свій державний кордон”, – підкреслює Аваков.

Нагадаємо, з ідеєю патрулювати окремі райони Донбасу Аваков виступив ще у грудні минулого року. Тоді він говорив, що такі патрулі могли б складатися з двох українських поліцейських, двох людей від територіальної громади ОРДЛО й одного представника ОБСЄ.

 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: