У Святогірську окупанти повністю знищили один з видів сосен, — в.о. директора парку “Святі гори”
За час боїв в національному природному парку “Святі гори”, що у Святогірську, окупанти повністю знищили рідкісну породу крейдової сосни. Також у поганому стані зараз перебувають місцеві дуби — їх посікло уламками. Деяким з тих дерев від 200 до 600 років.
Про це журналістам Вільного радіо розказав в.о. директора національного природного парку “Святі гори” Сергій Приймачук.
За час боїв за місто та окупації Святогірська російські загарбники знищили одну з рідкісних порід дерев — крейдову сосну.
“Це дуже цінні види. Як от крейдова сосна, яка реліктова. Вона пристосувалася рости на крейдових схилах, майже без ґрунту. Ці дерева, які ми берегли, їх було насаджено близько тисячі. Зараз загарбники повністю знищили цей вид сосни”, — каже директор природного парку.
Так само постраждали й місцеві дуби та заплавні діброви. Як зазначає Сергій Приймачук, серед постраждалих дерев є й багатовікові рослини — віком від 200 до 600 років.
“Теж були понівечені, посічені уламками. Вони хоч і не горіли, але обрубані. Вони то ще проживуть, але стан їх незадовільний”, — наголошує в.о. очільника “Святих гір”.
Як наголошує Приймачук, попри звільнення міста від російських загарбників, ті продовжують нищити насадження у парку.
“Вони й зараз продовжують кидати з дронів запальні боєприпаси. Тільки в цьому місяці було три осередки пожеж. А тоді, коли вони били снарядами, бомбами, то практично ми оцінили, що постраждало 80% насаджень “Святих гір””, — розповідає директор природного парку.
Нагадаємо, українські військові звільнили Святогірськ 12 вересня 2022 року. Розбиті будинки й мости, пошкоджена Лавра, випалені та заміновані ліси заповідника, вщент зруйновані навколишні села — так виглядала Святогірська громада після бойових дій та окупації. За цей рік місцеві почали повертатись додому, тож зараз у місті працюють магазини та відновили електрику, але є проблеми з водо- та газопостачанням. У Святогірській громаді живуть 2800 людей, 980 з них — у Святогірську. Про те, як тривали бої за Святогірськ, і чим місто живе зараз — читайте в матеріалі Вільного радіо.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.