У ТКГ створять Консультативну раду з бойовиками (ДОКУМЕНТ)


image
Фото з відкритих джерел

11 березня на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську домовилися про створення Консультативної ради, до якої залучать “представників тимчасово непідконтрольних територій”. У Росії та самопроголошених республіках стверджують, що новий орган відкриває можливість прямого діалогу Києва з окупантами.

 

Офіційний документ ТКГ про рішення впровадити Консультативну раду опублікувало видання Дзеркало Тижня. Його журналісти отримали з власних джерел.

У документі йдеться, що Рада потрібна для здійснення діалогу, консультацій, а також вироблення пропозицій з проєктів політичних і правових рішень з урегулювання конфлікту. Зокрема, мова йде про  проведення виборів в окремих районах Донеччини та Луганщини, а також законодавчі ініціативи щодо статусу ОРДЛО і впровадження реформ на цих територіях.

У ТКГ планують створити Консультативну раду, до якої залучать бойовиків з тимчасово непідконтрольних територій України
Фото: Дзеркало тижня

 

Згідно з домовленістю, до складу органу увійдуть 10 представників від України та стільки ж – від “окремих районів Донецької та Луганської областей”.

Також у раді засідатиме по одному представнику від ОБСЄ, Росії, Франції та Німеччини. Вони мають право консультувати й радити, але вирішальним їхній голос не буде.

Зазначається, що рішення ради носитимуть рекомендаційний характер. Засідання будуть проходити у столиці Білорусі раз на два тижні.

У ТКГ планують створити Консультативну раду, до якої залучать бойовиків з тимчасово непідконтрольних територій України
Фото: Дзеркало тижня

 

Для довідки:
Тристороння контактна група — це уповноважена група представників України, ОБСЄ та Росії, яка була сформована як засіб для полегшення дипломатичного вирішення війни на сході України. Перша зустріч тристоронньої контактної групи відбулась 23 червня 2014 року в Мінську. На засіданнях в Мінську всі ці роки присутні представники так званих “ЛДНР”, але вони виступають у якості спостерігачів, а не учасників процесу. Офіційно Україна не визнає цих уповноважених та не веде переговори з ними. Це в тому числі підкріплює офіційну позицію щодо того, що Росія — це країна-агресор і саме вона є стороною конфлікту, а не бойовики. Дипломатично — це важливий крок в питанні відповідальності та подальшого покарання.

Цікаво, що після зустрічі єдина інформація, яку надали в прес-службі Офісу президента про засідання, звучала так:

Підписати Рішення Тристоронньої контактної групи щодо запровадження Консультативної ради в складі політичної підгрупи ТКГ після консультацій з представниками ОБСЄ, Французької Республіки та Федеративної Республіки Німеччина щодо виконання домовленостей, досягнутих під час саміту в Нормандському форматі”, – йдеться у звіті прес-служби ОП. Додаткових деталей про домовленість не оприлюднювали. Саме тому про неї стало відомо вже за кілька днів і з заяв бойовиків, російських посадовців та оприлюдненого повного фінального документа. 

Рішення про впровадження консультативного органу оприлюднять 25 березня після консультацій з ОБСЄ, Францією та Німеччиною. Всі учасники ради мають повідомити імена своїх представників не пізніше, ніж за три робочі дні до першого засідання органу.

Вже після публікації документу, голова Офісу президента України Андрій Єрмак, який був присутній на засіданні, повідомив, що рада працюватиме у політичній підгрупі ТКГ. Він підкреслив, що орган матиме дорадчий характер, тобто, в деяких випадках його пропозиції можуть бути не використані.

“Хочу наголосити з повною відповідальністю, що ніяких кроків, які б сьогодні створювали правове поле для представників так званих ОРДЛО, їх визнання не існує. Ніяких прямих перемовин – про це мови не йде”, – говорить Андрій Єрмак.

Він додав, що до діалогу з Києвом залучатимуть “громадян України, які живуть на неконтрольованій території”. 

Російські ж дипломати стверджують, що створення Консультативної ради стане поштовхом для налагодження прямого діалогу між Україною та окупаційними адміністраціями.

Так, у російському виданні ТАСС повідомляють, що заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак називає раду “діалоговим майданчиком за участі країн “нормандського формату” і сторін конфлікту”. Під останніми він розуміє Україну та тимчасово непідконтрольні її уряду території Донбасу.

За словами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, “Консультативна рада – це додатковий механізм, який покликаний підвищити ефективність роботи з пошуків розв’язання проблеми Донбасу”.

У т.з. “адміністрації” самопроголошених республік згодні з позицією Росії. На їхню думку, до діалогу з Києвом треба залучати бойовиків. Виходячи з цієї логіки, відповідальність за початок війни та її завершення несуть представники “ЛДНР”, а не уряд Росії.

“Не має значення, яку назву матиме цей орган. Важливо, що це буде майданчик для прямого діалогу, спілкування двох сторін конфлікту – Донбасу та України”, – заявила голова “МЗС ДНР” Наталя Никонорова за підсумками засідання, передає ТАСС. 

Своєю чергою, очільник “МЗС ЛНР” Владислав Дейнего зазначив, що “сторони погодилися з тим, що потрібен додатковий орган, який зможе відпрацьовувати аспекти політичного врегулювання” збройного конфлікту.

Зауважимо, напередодні зустрічі “нормандської четвірки” президент України Володимир Зеленський в ефірі одного з телеканалів  підкреслював, що планів налагоджувати контакт з окупантами влада не має.

“Україна не розмовляє з бойовиками. Але ми з вами повинні розуміти, як відбуваються п’ять років усі ці розмови в Тристоронньої контактній групі. Там присутня Україна, Росія, ОБСЄ і представники тимчасово окупованих територій. Тобто вони там є. Безпосередньо президент із ними не говорить і не буде говорити, це зрозуміло”, – запевняв Зеленський.

Додамо, рішення створити Консультативну раду викликало суспільний резонанс. Так, 13 березня представники партії “Голос” оголосили про намір організувати мітинг проти запровадження органу. Протестувальники планують зібратися під будівлею Офісу президента.

Нагадаємо, 12 березня в Києві презентували Національну платформу примирення та єдності. Ініціатива покликана налагодити контакт влади з мешканцями ОРДЛО та переселенцями. Однак презентацію зірвали. На радника секретаря РНБО та ініціатора проєкту напали ветерани “Азова”. На їхню думку, мета платформи – “налагодити діалог з представниками окупаційних адміністрацій”.  

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: