14 серпня в Олександро-Калинове запрошують на сільський фестиваль. У програмі парад вишиванок, катання на “велоузварі”, видовищні козацькі змагання, ярмарок майстрів, вареничні майстер-класи, вечірній концерт, вогняне шоу та багато іншого.
Вхід на територію фестивалю безкоштовний. Тут для гостей підготували:
Після офіційного привітання місцевої влади грає гімн, і люди у вишиваних сорочках, з прапорцями, влаштовують видовищну ходу сільською алеєю.
Це не формальний концерт, який “треба відбути”. Люди вільно пересуваються, ходять, спілкуються, сідають на свої килимки або ковдри, на тюки з сіна. Співатимуть колективи місцевих громад та зі столиці, зокрема ансамбль “Народні джерела”.
“Цього року у нас законтрактували місця 6 підприємців, які торгуватимуть шашликом. Будуть і кава-машини, мед продаватимуть, яблука і ще багато чого”, — зазначає представник ГО “Енеїда” сільської громади Олександро-Калинового Андрій Тараман.
“Це веломашина, на якій можуть одночасно їхати 15 людей — за столом з педалями та рулем. Це екскурсія-прогулянка селом. Скоро ми його веземо у столицю, він буде “представляти” Донеччину на святкуваннях до Дня Незалежності”, — розповідає Андрій Тараман.
З Костянтинівки на автобусі можна буде дістатися до місця проведення фестивалю за 25 грн. Останній автобус вирушить з села о 22:00. Розклад руху можна глянути за посиланням.
З Бахмута можна дістатися Костянтинівки автобусом, остання маршрутка близько 18:00. Таксі з Олександро-Калинового до Бахмута коштує близько 375 грн.
Також у селі буде можливість залишитися на ніч у власному наметі — майданчик під намети підготують. Тут облаштована стоянка для авто.
Що варто взяти: український національний одяг, килимки чи ковдри аби сісти, питну воду (її продаватимуть, але для запобігання черг радять трохи взяти й з собою). За погодою – головний убір (якщо буде спекотний сонячний день) або парасольки.
“Свято проходить у класному форматі ярмарку та затребуване. Люди ще прозвали його фестивалем української культури. Бо тут все українське: і вишиванки, і хода, і прапори, і їжа, і найголовніше — наш Смолянський куліш”, — розповідає Андрій Тараман.
Фестиваль “Смолянський куліш” започаткували у 2013-му році.
“Ідея у формі ярмарку виникла тоді, коли вивчивши стару карту — “трьохверстовку” ми побачили: до нашого села сходяться 7 доріг. На жаль, спогадів ніяких про якусь торгівлю тут немає, але ймовірно вона тут все ж була”, — каже Андрій Тараман.
За його словами, свято заснували дві громадські місцеві організації — “Енеїда” та “Любава”. А за декілька років, коли утворилася Іллінівська територіальна громада, керівництво почало підтримувати фестиваль організаційно та фінансово.
Він зазначає: фестиваль не проводили у 2014-му через бойові дії, а минулого року пропустили через пандемію коронавірусу. Тож тут будуть святкувати всьоме.
Нагадаємо, детальніше про Іллінівську громаду ми розповідали в матеріалі Село “без дідів”, віслючка-блогерка та туристичні красоти. Чим особлива Іллінівська ОТГ
Читайте також: