Незабаром всі українські інтернет-ресурси та товари, на яких встановлені комп’ютерні програми, повинні будуть мати державну мову як основну. Порушників почнуть штрафувати менше ніж через місяць.
Про це йдеться у 2 та 6 частинах статті 27 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, який набуває чинності 16 липня 2022 року.
З цієї дати усі інтернет-ресурси організацій, зареєстрованих в Україні — сайти, сторінки в соцмережах, канали в ютубі, телеграмі чи вайбері, а також мобільні застосунки — мають використовувати державну мову як основну, яка представляє установу.
Мати додаткову мову, наприклад, англійську або російську, інтернет-представництво може, але основною мовою, яка буде завантажуватись “за замовчуванням”, повинна бути тільки українська.
Послаблення передбачили для іноземних компаній, організацій тощо, які продають свої товари в Україні. Вони теж мають встановлювати українську як головну на своїх інтернет-сторінках, але інформації державною мовою може бути менше, ніж в українських представників. Втім, з опису українською має бути повністю зрозуміло, чим займається організація.
Також на державну мову повинні перейти програми на товарах, які продаються в Україні. Серед таких товарів — автомобілі, пральні машини, електрокавоварки, мобільні телефони тощо. Інтерфейс цих програм має бути виконаний українською мовою — незалежно від того, чи це електронний екран чи панель керування з фізичними кнопками.
Якщо представники організацій порушать мовний закон вперше, їхніх керівників, посадовців та працівників очікує штраф від 3400 до 8500 грн. Штраф за друге порушення становитиме вже від 8500 до 11900 грн.
Нагадаємо, ми підготували 10 корисних ресурсів для вивчення української мови. Ця добірка стане у пригоді тим, хто хоче підвищити свої знання з української мови або вивчити її з нуля. Особливо актуально це для переселенців, які до евакуації жили у російськомовному оточенні.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.