Українські водоканали погрожують, що будуть давати воду погодинно


image
Фото: з відкритих джерел

Причиною можливого обмеження подачі води стала нова модель ринку електроенергії, яка почала повноцінно працювати з 1 липня. Таким чином електроенергія для підприємств подорожчала на 25%. Новий тариф на передачу електроенергії збільшили на 600%, з 6 копійок за кВ до 37. А от тарифи на воду залишилися старими.

 

Через це тільки за липень водоканали отримали збитки на 200 млн гривень.

«В діях Національної комісії вбачаються ознаки статті 219 кримінального кодексу України “зумисне доведення до банкрутства  великої групи комунальних підприємств”», – зазначила на брифінгу віце-президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій.

Водоканали та теплопостачальні підприємства не знаходяться у державній власності, а належать містам. Щоб не допустити припинення роботи водоканалів, міська влада дотує підприємства з місцевих бюджетів. Але робити це постійно неможливо.

«Нас  змушують сплачувати авансові кошти за електроенергію, натомість ми не маємо права брати гроші зі споживачів наперед, бо це заборонено законодавством”, – сказав президент Асоціації «Теплокомуненерго» Арсеній Блащук. 

Тож з 20 серпня українські міста змушені будуть перейти на погодинну подачу води, щоб хоч якось скоротити витрати на електроенергію.

Представники водоканалів зазначають: якщо проблему не вирішать до початку опалювального періоду, то він навряд чи розпочнеться.

Асоціація «Укрводоканалекологія» запропонувала 2 можливі шляхи вирішення проблеми: збільшення тарифів на воду та тепло на 20% та  дозволити водоканалам і теплопостачальним підприємствам купувати електроенергію за ціною 1,68 грн.
Нагадаємо, з 23 липня в Бахмуті люди почали отримувати воду кілька годин на добу. На такий крок також пішли через борги водоканалу.

Компанія “Вода Донбасу”, яка обслуговує більше 3 мільйонів людей, заборгувала електропостачальнику “Укрінтеренерго” за електроенергію більше мільярда гривень. Через це електропостачальник почав відключати “Воду Донбасу”.

Спочатку влада Донецької області заявила, що борги міських КП Донеччини перед КП “Вода Донбасу” не будуть сплачувати з обласного бюджету. Однак, кабмін прийняв рішення, що керівництво Донецької області надасть передоплату за електроенергію.

9 липня, за розпорядженням кабінету міністрів, ДТЕК розпочав відновлювати електропостачання всім об’єктам “Води Донбасу”.

Читайте також:

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: