Підтримати
Зображення до посту Українській автокефальній церкві — бути. Офіційно (ОНОВЛЕНО)
Фото з відкритих джерел

Константинопольський синод визнав канонічність Української православної церкви.  Про це повідомив Митрополит Філарет: “Україна є канонічною територією Константинопольського патріарха.”

 

“Перше відновити рішення, які вже були зроблені… Екуменічний Патріархат продовжує процедуру надання томосу Української церкви”, сказав представник Константинополя митрополит Гальський Еммануїл журналістам у четвер після засідання Синоду.

Також Вселенський патріархат підтвердив зняття анафеми (відлучення від церкви) з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія.

Владика зазначив, що це є визначальним кроком до отримання томосу УПЦ. Зараз всі необхідні умови для отримання томосу — виконані. 

Зазначимо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату розглядав питання надання Україні томосу. Свої спостереження перед священнослужителями зачитали посланці від них, котрі провели майже місяць в Україні.

Також українців з таким результатом Синоду привітав Петро Порошенко: “Світове православ’я — це рівність незалежних автокефальних церков. Засяє наша українська зірка! Рішення про автокефалію вже прийнято. Питання томосу і автокефалії виходить далеко за межі церковного життя, це питання нашої незалежності, питання нашої безпеки, це падіння “третього Риму” і заявки Москви на світове панування. Томос — це фактично ще один акт проголошення незалежності України. Для нас власна церква — це гарантія нашої духовної свободи. Вітаю українців з рішенням, на яке ми чекали 332 роки”.

Томос — це документ про повну незалежність церкви. Якщо його отримає Україна, її помісна церква стане рівною серед 14-ти інших помісних церков світу.

Із звітом виступили екзархи (посланці) патріарха Варфоломія. До цього вони майже місяць їздили по українських церквах, спілкувалися з священиками і визначали, чи готова Україна до створення своєї окремої церкви.

За процедурою, після надання Україні Томосу у Києві мають провести Собор, на якому оберуть предстоятеля нової автокефальної Православної церкви.  

Її затвердження не означає, що церкви Московського патріархату зникнуть або будуть заборонені в Україні. Однак, українські церковнослужителі Київського патріархату не будуть залежати від Москви. А прихожани і общини зможуть обирати, до кого належати.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалії Українській православній церкві. Вселенський Патріархат розпочав всі відповідні процедури.

На початку вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів у Києві. У Російській православній церкві таке рішення розкритикували і назвали “вторгненням на канонічну територію Московського патріархату”. 14 вересня синод РПЦ відмовився від участі у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

РПЦ виступає проти позиції Вселенського патріархату про надання томосу Україні, бо зараз частина українських православних підпорядковується Московському патріархату.

Зазначимо, це значний важіль впливу — в церквах московського патріархату вірянам постійно нагадують, що священики київського патріархату ㅡ розкольники. Крім того, священиків російського патріархату вже неодноразово ловили за пропагандою Росії та “руського міра”.

До речі, 26 єпархій Київського патріархату зараз знаходяться на території, підконтрольній бойовикам.


Завантажити ще...