Люди, які не мають достатнього страхового стажу для пенсії за віком, можуть отримувати державну соціальну допомогу. Де та як її можна оформити — розповідаємо далі.
Про таку можливість повідомили на Урядовому порталі.
Зокрема, українці та українки, які мають страховий стаж менше менш як 15 років, можуть податися на соціальну допомогу в 65 років, якщо це дозволяє сукупний дохід сім’ї.
Замість пенсії ці люди отримуватимуть державну соціальну допомогу.
У поточному році такий вид допомоги можна оформити в органах соціально захисту населення — ЦНАП. Йдеться саме про місця за місце прописки або фактичного проживання.
Туди потрібно принести такі документи:
Зазначимо, що під час подання усіх цих документів необхідно показати паспорт.
Соціальну допомогу призначають у розмірі 30% прожиткового мінімуму для людей, які втратили працездатність. Крім того, з урахуванням доплати, вона не може бути меншою за прожитковий мінімум.
У поточному році за соціальною допомогою виплачують 2 тисячі 361 гривню.
Як зазначають посадовці, коли прожитковий мінімум зміниться — збільшиться розмір соціальної державної допомоги. Зокрема, у 2024 році його вже збільшували з 2 093 гривень на 12,8%.
Нагадаємо, деякі переселенці, які досягли в евакуації пенсійного віку, не знають, куди звертатися за призначенням пенсії. Дехто з них не має при собі трудової книжки та інших необхідних документів. Наші журналісти підготували матеріал про те, як ВПО подати заяву за фактичною адресою і чи можна оформити пенсію без повного пакета документів.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.