Зображення до посту Українці, що проживають травматичний досвід через війну, можуть безкоштовно відвідувати групи підтримки (як долучитися)
Групи підтримки проводять наживо та онлайн, ілюстративне фото: Наш Київ

Втратили коханого на війні, чекають із полону чи доглядають тяжко пораненого партнера. Усі люди, які проживають схожий досвід, можуть потребувати підтримки та психологічної допомоги. Раз на тиждень їм пропонують зустрітися групами по 12 людей наживо або онлайн, аби обговорити свої переживання. Як долучитися до таких груп підтримки — читайте далі.

Про ініціативу для людей, які зіштовхнулися з травматичним досвідом, Вільному радіо розповіла фахівчиня з психічного здоров’я мережі підтримки воїнів та їхніх близьких Veteran Hub Катерина Тімакіна. 

За її словами, набір на групи підтримки у Veteran Hub триває постійно. Долучитися до них можуть:

  • жінки (чоловіки), які чекають коханих з війни;
  • мами, що чекають дітей з війни;
  • рідні оборонців, що зазнали поранень;
  • люди, які втратили когось із рідних на війні;
  • рідні зниклих безвісти захисників;
  • рідні полонених оборонців;
  • ветерани (ветеранки).

“Набір на всі групи у нас не закривається. Тобто ми набираємо одну групу і одразу починаємо набирати наступну. Частина груп вже стартувала. Зараз ми запустили дві групи для родин, що втратили [когось із рідних на війні], і будемо запускати ще одну таку з часом. Зараз набираємо групу для коханих, що доглядають за пораненими воїнами, для коханих, що чекають з полону, чекають зниклих безвісти, і для матерів”, — каже Катерина Тімакіна.

Долучитися до груп підтримки можна онлайн або офлайн. Наживо зустрічі відбуваються в Києві, Вінниці та Новомосковську. 

“Група підтримки — це такий корисний спосіб відчути, що ти в колі людей, які розуміють твій досвід, і ти можеш з ними про цей досвід говорити. Бо здебільшого ми живемо в суспільстві дуже атомізовано і не хочемо навантажувати близьких і знайомих своїми переживаннями. Здається, що ти з цією травмою один на один, тоді як схожий досвід переживає велика кількість людей”, — говорить фахівчиня з психічного здоровʼя.

Загальна тривалість усіх груп підтримки — 3 місяці. Зустрічі відбуваються раз на тиждень та тривають близько двох годин. Кожна група складається з 10-12 учасників, а заняття модерують психологи. 

Аби долучитися до груп підтримки, слід заповнити спеціальну гугл-форму. Після цього організатори надішлють на вашу електронну пошту лист з усіма деталями. 

Нагадаємо, наживо отримати психологічну допомогу можна в Києві й у центрі “Незламна”. Тут жінкам, які пережили травматичний досвід через війну, пропонують різні методи психологічного розвантаження. Більше читайте у нашому репортажі з центру за посиланням.


Завантажити ще...