14 бахмутян розчистили засмічену ділянку ставка, де пара лебедів нещодавно вивела потомство. Вибрали 2 причепи пляшок та пластику, яких сюди знесло течією. Допоміг і активіст з гідрокостюмом, який приїхав з Соледара. Як все було та що потрібно аби організувати подібне — читайте в матеріалі.
Ініціаторкою акції стала мешканка Бахмута Інесса Лістратенко. Вона побачила відео з Восьмого ставка, де лебеді борсаються у засміченій пляшками та пластиком воді. Це поблизу насосної станції неподалік від дачного товариства та дамби.
“Я не могла спати, чесно. Мені снилися ці маленькі лебедята, що вони заплутуються лапками в цих пакетах та пляшках. І дійсно, їх притулок був серед купи сміття”, — каже Інесса.
Вона попросила про допомогу у себе на сторінці в соцмережі. Не зважаючи на те, що ставок зданий в довгострокову оренду бізнесмену.
“Розуміла, що сама не зможу впоратись, тому що там реально два причепи сміття, пляшок. Туди в затоку вітром просто знесло все що було роками. Я розумію, що це приватний ставок, розумію чий він. Хотіла зробити це для себе”, — пояснює жінка.
Спочатку їх було всього троє — Інесса зі своїми друзями. Потім відгукнулися підприємець Сергій Атаєв, в якого кав’ярня та магазин неподалік, та дві дівчини з іншого району міста. А ще долучився Павло Усков з Соледара, в якого є гідрокостюм. Він зайшов у воду, частину сміття викидував на берег, а частину збирав сам.
“Якби не він, ми зробили б вполовину менше. Тому що там були мішки, які б ми просто не дотягнули своїми жіночими руками. Нас було небагато, чоловік десять разом з дітьми.
Декілька людей були в гумових чоботях, ми просто викидували пляшки на берег, і це все чистили. Пляшок було не сто і не двісті, а, мабуть, з тисячу. Вони були напівнаповнені водою, кожну потрібно було відкручувати та виливати воду. Ті дівчата, які прийшли в кросівках, вони це робили та складали у мішки. Мішків не вистачало, тому ми це все складали просто в причеп”, — розповідає Інесса.
З собою учасники взяли захисні рукавички, антисептики та серветки, питну воду. Прибирали дві години в суботу після опівдня.
“Було “до” та “після”. Те сміття, яке було видно на відео, — це одна тисячна від того, що ми прибрали.
Те, що за підсумком вийшло — це екстаз. Вони в абсолютній чистоті їли ряску з лебедятами”, — каже про результат прибирання організаторка акції.
Інесса вважає: участь дітей в прибиранні дуже важлива, хоча й було нелегко. Їх окремо попередили, щоб не чіпали шприци або скло.
“Ми настільки за ці дві години вимоталися! З Павла тік піт, оскільки це — дві години важкої роботи у гідрокостюмі. З нами були діти, які теж це все робили. Ми їм казали “Якби не ти, ми б не впорались”. Вони дійсно не покладали рук: садовими граблями витягали на берег ці пляшки. І це найголовніше: вони бачили, що так робити не можна”, — розповідає активістка.
Жінка зазначає: прибрати геть все сміття не змогли, бо втомилися. Але місце, де пара лебедів з шістьма лебедятами перебуває найбільше, — тепер чисте.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.