В Бахмуті досі порушують закон про мову та вітають з 9 травня російською (Фотоаудит)


image
Фото: з відкритих джерел

До 75 роковин завершення Другої світової війни на білбордах Бахмута з’являються відповідні плакати від чиновників та посадовців. Журналісти Вільного радіо провели фотоаудит і дізналися хто вирішив привітати бахмутян цьогоріч і чи використовують заборонену символіку.

 

У 2020 році білбордів до 9 травня значно поменшало. Не рідко можна побачити білборди з рекламою або навіть пусті, тоді як минулого року майже всі білборди були зайняті. Вдень 8 травня ми знайшли привітання від 3 людей: голови Бахмутської ОТГ Олексія Реви, голови Бахмутської райради Євгена Пластуна та народної депутатки від партії “Опозиційна платформа за життя” Наталії Королевської. Її привітання за останні 3 роки на білбордах в місті ми побачили вперше.

Найбільше білбордів з привітаннями Королевської — ми знайшли 5. Їх ми побачили в центрі міста, біля залізничного вокзалу та в районі “літака”. Нардепка виявилась не багатослівною. На синьому фоні зображений її портрет з іменем та посадою, а праворуч чорно-біла фотографія з надписом “З 9 травня! З днем перемоги!”.

В Бахмуті досі порушують закон про мову та вітають з 9 травня російською (Фотоаудит)

На плакатах бахмутського міського голови Олексія Реви цього року  напис “З повагою і вдячністю”. На білборді немає портрета мера, лише назва посади та ім’я. Також, великими червоними літерами та цифрами написано “75 років великої перемоги”, а на фоні зображений пам’ятник солдату, два маки та стрічка українського прапору. Таких білбордів ми знайшли 3.

В Бахмуті досі порушують закон про мову та вітають з 9 травня російською (Фотоаудит)

Голова Бахмутської райради Євген Пластун в чергове порушив закон “про мову” та продовжує замовляти рекламу російською. На його білбордах “С днем Победы, дорогие земляки!”, та зазначені дати 1941-1945. Тобто не дати Другої світової війни, яка почалася в 1939 році. Ліворуч зображена чорно-біла фотографія солдатів з жінками і квітами. Світлину від привітання розділяє червона стрічка. Подібне привітання в нього було і торік. Їх по місту ми знайшли  3.

В Бахмуті досі порушують закон про мову та вітають з 9 травня російською (Фотоаудит)

Зазначимо, згідно з чинним законодавством на білбордах не може бути зображена будь-яка символіка радянських часів: серп і молот, символіка комуністичних партій, зображення партійних комуністів, георгіївська стрічка, символи нацизму, прапори СРСР та інше. За це порушників можуть оштрафувати на 850 – 5100 гривень або посадити в тюрму від 5 до 10 років. Цей закон в Бахмуті не порушили. 

До речі, ці обмеження стосуються не лише білбордів. Так, наприкінці 2019 року в Торецьку засудили чоловіка, який бігав вулицями з прапором зі свастикою

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: