З такою ініціативою до міської влади звернулася місцева громадська організація дружин і матерів учасників АТО/ООС.
Про це Вільному радіо розповідає голова бахмутської організації Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО Тетяна Львова.
“Ми хочемо створити меморіальний комплекс нашим хлопцям, які загинули в АТО/ООС з 2014-го року. Який би символізував всю ту біду, яка у нас зараз відбувається. Ми звернулися до місцевої влади, аби нам знайшли підходяще місце, щоб цей пам’ятник був на балансі міста. Напередодні була перша спільна робоча нарада у Бахмутській міськраді”, — розповідає керівниця громадської організації.
Вона зазначає: в Бахмуті на 8-му році російсько-української війни такого пам’ятного місця немає.
“Нашим хлопцям немає жодного такого пам’ятника. Нам просто нікуди прийти до річниць боїв під Іловайськом, Дебальцевим, до Дня захисника України… Як сказали батьки загиблих, навіть нікуди квітів покласти. Поки що у нас є (для такого вшанування, — ред.) тільки могили загиблих на кладовищі. Також пам’ятник потрібен і для патріотичного виховання молоді, і для масових міських заходів”, — каже голова організації.
Тому ветерани та їхні рідні хочуть, аби пам’ятник встановили десь у центрі Бахмута.
“Це має бути добре освітлене місце, не у темному парку. Обов’язково у центрі міста задля кращої доступності під час масових заходів. Це буде композиція на постаменті заввишки 3-4 метри, антивандальний варіант”, — зазначає Тетяна Львова.
За словами очільниці бахмутської організації дружин і матерів учасників АТО/ООС, місцева влада Бахмута підтримує ініціативу активістів.
“Розмова у міськраді була конструктивною: пообіцяли профінансувати проєктні роботи. Впродовж 2-х тижнів нададуть нам перелік місць для майбутнього пам’ятника, які б відповідали нашим вимогам”, — каже Тетяна Львова.
Після того активісти оберуть остаточне місце розташування пам’ятника з запропонованих владою і тоді почнуть готувати концепцію проєкту. Офіційно оголошувати конкурс міськрада не буде — активісти беруть це на себе.
“Щодо того як пам’ятник виглядатиме, будемо приходити до “спільного знаменника” та звернемося до художників. Є декілька ідей: це можуть бути “руки, які тримають небо” або стріли, направлені вверх, які символізують тимчасово окуповані Донецьку, Луганську області та Крим. Обов’язково на меморіалі має бути тризуб”, — каже Тетяна Львова.
Активісти розуміють, що на нього буде потрібно багато коштів.
“Будемо шукати кошти у декілька етапів, з усіх можливих джерел — звертатися до громадських організацій, бізнесу, приватних підприємців, писати проєкти. Розуміємо, що одразу всю суму буде важко знайти”, — розповідає голова громадської організації.
Вона також підтвердила, що активісти будуть звертатися до місцевої та обласної влади, аби посадовці передбачили бюджетні кошти на такий пам’ятник.
За інформацією Тетяни Львової, в Бахмутській громаді нині живуть 5 родин, рідні яких загинули внаслідок збройної агресії Росії. З них три родини беруть активну участь у створенні такого пам’ятника.
Нагадаємо, торік на річницю боїв під Іловайськом мешканці громади збиралися біля Народного дому та покладали квіти біля переносного меморіалу “Ті, хто тримає небо”. Його власноруч виготовили активісти майже 2 роки тому.
Читайте також: