мітинг реквієм Бахмут 29 серпня
Фото: Вільне радіо

29 серпня в День пам’яті захисників України бахмутяни поіменно згадали тих мешканців Бахмутської громади, хто пішов захищати рідний край від окупантів та загинув.  

 

Для мітингу-реквієму мешканці Бахмутської громади, родини загиблих, військові та ветерани бойових дій, волонтери, посадовці зібралися поблизу Народного дому, навколо тимчасового меморіалу з портретами 22 загиблих учасників російсько-української війни з Бахмутського району. Дата приурочена до дня найбільших втрат української армії на Донбасі — дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року.

Приїхати на захід змогли не всі родичі загиблих. Деякі зізнаються: цей день і досі тяжко минає, а спогади ятрять душу.  

родичі загиблих бахмутян АТО ООС Бахмут
Серед тих, хто прийшов на мітинг-реквієм, – родичі загиблих. Фото: Вільне радіо

 

“Наш син, мешканець Бахмута, загинув влітку 2015. В нього залишилися п’ятеро дітей від двох шлюбів. Дякую невісткам, що онуки пам’ятають мого сина. Я вважаю, повертати Донбас військовим шляхом не можна  —  моє материнське серце плаче”, — каже Валентина Головко, мати підполковника Дмитра Головка,  який у 39 років загинув в районі Станиці Луганської.

батьки загиблого бахмутянина
Валентина та Борис Головки, батьки загиблого в зоні ООС військового. Фото: Вільне радіо

 

Зазначимо, в місті немає меморіалу загиблим. Його імпровізовано облаштовують до пам’ятних дат. Тимчасовий меморіал та віртуальний музей “Ті, хто тримає небо” створили активісти, які разом з родинами загиблих зібрали історію кожного героя. Їхні портрети виконав в єдиному графічному стилі бахмутський художник Сергій Садчиков.

тимчасовий меморіал загиблі на Донбасі Бахмут
Родичі захисників Донбасу, які загинули внаслідок збройної агресії РФ, біля тимчасового меморіалу. Фото: Вільне радіо

 

Вперше цей меморіал представили на широкий загал на День захисника України 14 жовтня. Згодом цей пересувний меморіал показали на виставці у Бахмутському краєзнавчому музеї. Також ініціатори створення меморіалу разом з волонтерами відвідували навчальні заклади громади та розповідали учням особисті історії загиблих та їх родин. Наразі активісти зібрали інформацію про 22 полеглих захисників Донбасу родом з Бахмутського краю. Після реконструкції міського краєзнавчого музею, в залі сучасної історії зроблять постійну виставку, присвячену загиблим на війні землякам.

На пам’ятний захід також прийшли посадовці міста. Очільник громади та голова міського військового комісаріату вручили родичам загиблих подяки “за гідне виховання сина” та нагрудні знаки “Знак пошани”. 

Додамо, оскільки меморіал не постійний, то його і квіти з нього прибрали після заходу. Квіти відвезли на міські кладовища на могили загиблих захисників.   

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...