У Бахмутській ОТГ запланували купити новий громадський мобільний туалет з нержавіючої сталі, з автоматичним світлом, сушарками та функцією автоматичної дезінфекції. На таку вбиральню з бюджету громади потрібно витратити 3,2 млн грн. Однак деякі депутати міськради кажуть, що це задорого.
Про це повідомляє кореспондент Вільного радіо з сесії Бахмутської міської ради 24 лютого.
“Планується облаштування автоматизованої модульної вбиральні шириною 2,75 метра, довжиною 4,1 метра та висотою 2,65 метра. Об’єкт санітарного призначення виготовлений зі шліфованої нержавіючої сталі, облаштований сучасним устаткуванням, унітази з прихованими інсталяціями, зі спеціальними поручнями, рукомийниками, автоматичними сушарками, автоматичного включення світла, с функцією бактерицидної обробки після кожного відвідування тощо. І ще він буде доступний для людей з інвалідністю”, — розповідає під час виступу на т.в.о. начальника Управління культури Бахмутської ОТГ Ганна Кудла.
Цей туалет виглядатиме приблизно так:
Фото: Біла Дзига
Вартість такої вбиральні оцінили в 3,2 мільйона гривень. Таку ціну визначили обгрунтованою на державній експертизі. Якщо модульний туалет куплять, його хочуть встановити у місцевому парку культури.
Однак один з депутатів зазначив, що все одно цей туалет дуже коштовний, і є можливість придбати дешевше.
“Я зв’язався з постачальниками схожого типу туалетів, вартість такого туалету 1 мільйон, я вважаю за доцільним зменшити суму туалету до мільйону і на залишок встановити в громаді ще 2 туалети”, — пропонує депутат від партії “Слуга народу” Володимир Чередніченко.
Його колега від партії “Опозиційна платформа — За життя” Валерій Слєсарєв також зазначив, що купити туалети можна не лише у приватного підрядника, який запропонував цю ціну, а й у комунальних підприємств з Києва та інших міст, які роблять такі туалети дешевше.
Тож, у відповідь на пропозиції депутатів начальниця Управління економічного розвитку Марина Юхно показала порівняння туалетів, які вони розглядали для цього проєкту. І обраний туалет значно більший і комфортніший, а туалетів з нержавіючої сталі, і зсередини, і зовні дешевше, ніж їм запропонували, немає. Крім того, Марина Юхно згадала скарги містян, що в місцевому парку не вистачає туалету. Також вона згадала матеріал Вільного радіо, в якому ми проаналізували, що один туалет в центрі міста заробив за рік у понад 20 разів більше, ніж цілий парк культури і відпочинку. Тож витрату на сучасний і комфортний туалет розглядають як інвестицію.
“Ми розглядаємо такий момент, що парк культури може заробляти на цьому громадському туалеті”, — зазначає Марина Юхно.
Тож, за внесення пункту про закупівлю туалету у відповідну програму депутати все ж проголосували. А міський голова запропонував до березня проаналізувати детальніше ринок і в разі чого внести зміни на наступній сесії у вартість проєкту по встановленню туалету.
Читайте також: