Не тільки податками: 3 незвичних способи заробітку місцевої влади на Донеччині (фото)

Анна Сердюк
2020-06-22 15:53

image
Фото з відкритих джерел

Зазвичай спосіб “зароби сам” — це не про місцеву владу. Міста, села та райони живуть тільки з наших податків. Тобто оплачують всі ремонти та закупівлі в залежності від того скільки відраховують з мешканців громади та чим допомагають з всеукраїнського бюджету. Але часом в громадах є і прибуткові або незвичні ідеї на перспективу. Ми дізналися які є варіанти “підробітку” для бюджету на Донеччині.

  • Бахмутська ОТГ.  Комунальний туалет

Ще до утворення громади в Бахмуті побудували громадський туалет в центрі міста. Він комунальний, а не приватний. Відповідно всі витрати на будівлю йдуть з бюджету, а доходи — направляються в бюджет. Для першого великого міста від пункту пропуску “Майорськ” ця ідея окупилася. 

Туалет приніс у 20 разів більше доходів ніж місцевий парк розваг.

громадський туалет в центрі Бахмута

Так, КП “Бахмутський парк культури та відпочинку” у своєму звіті зазначає, що за 2019 рік вони заробили 513,6 тисячі гривень. Проте витратив парк за рік майже стільки ж, скільки й заробив. Частину грошей виділили на ремонти, комунальні послуги, закупки та зарплату. Так, чистий дохід у КП за рік вийшов 8200 грн.

А от заробіток місцевий громадський туалет приніс прибуток в 547 тисяч гривень. Із зароблених на туалеті коштів відрахували 366,5 тисяч на податки, зарплати, ремонт, миючи засоби тощо. Так, чистий прибуток вийшов понад 181 тис грн. І це при тому, що тариф на візит в туалет залишається незмінним з 2016 року — 3 грн 50 копійок.

  • Майбутня Новодонецька ОТГ. Комунальний готель

В невеликому шахтарському місті Новодонецьке зі старого гуртожитку облаштовують новенький комунальний готель. 

Коридор комунального гуртожитка-готеля в Новодонецькому. Фото: Вільне радіо

 

Цікаво, що онлайн готель в Новодонецькому ви не знайдете. Щоб отримати номер, люди приходять і заселяються. Або ж телефонують знайомим, щоб зайшли та забронювали. Економ-варіант коштує 150 гривень за ліжко у спільному номері.

готель Новодонецьке
Економ-варіант в комунальному готелі в Новодонецькому. Фото: Вільне радіо

 

Окремі апартаменти — 500 гривень.

готель Новодонецьке
Апартаменти в комунальному готелі в Новодонецькому. Фото: Вільне радіо
готель Новодонецьке
Апартаменти в комунальному готелі в Новодонецькому. Фото: Вільне радіо

 

Прибуток йде в бюджет. Зараз ці кошти збирають на ремонт решти приміщення. А після його завершення — використовуватимуть, як і інші бюджетні надходження.

“Тут живуть ті, хто у відрядженні, переселенці або просто ті, хто приїхали, і їм немає, де жити”, — пояснює секретар міської ради Галина Ганінець.

  • Шахівська ОТГ. Комунальні сонячні панелі 

Шахівська громада — сільська. Тут облаштовувати все почали з центру. І за кілька років встигли побудувати кілька великих об’єктів. Зокрема центр безпеки. А його територію ще й облаштували під сонячні панелі. 

сонячні панелі Донецька область
Сонячні панелі в Шахово. Фото: Вільне радіо

 

“Вона вдень заряджається, вночі дає освітлення вуличне. А у випадку відключення світла — переходить на ДСНС. А також ми протягнули лінію на сільську раду і живимо бухгалтерію”, розповідає заступник сільського голови Олексій Шапко

Вже зараз електростанція на 32 панелі економить бюджет на електроенергію. Себе ще не окупила, але має перспективи. 

“Це призначено під зелений тариф до 2030 року. Не просто батареї. Є така ідея, щоб десь ще на 5 мільйонів поставити таких. Є у нас гроші, які ми не можемо цілеспрямовано використовувати: дамби ремонтувати, мало напрямків. Ми їх кладемо на депозит, беремо кредит, ставимо сонячні батареї. Вони заробляють — віддаємо кредит. І забираємо наш депозит. І так я думаю 2-3 роки і виплатимо. А тоді вже можна регулювати взаємними зачотами, або ще якось. Тема класна, розповідає своє бачення Олексій Шапко

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: