Російські найманці небезпечно наблизились до північної частини Бахмута. Перебувати в цій частині міста стало надто ризиковано, тож там закрили “пункт незламності”, де була свердловина з чистою водою. Тепер у місті залишаються лише два подібних пункти, але вода там є тільки у пляшках. Детальніше про ситуацію в Бахмуті читайте в матеріалі.
Йдеться про пункт незламності, який відкрився у Бахмуті в січні 2023 року. Він розташовувався в районі “Алеї троянд”.
“Ми не працюємо, бо дуже страшно виходити на вулицю”, — змогла передати Вільному радіо повідомлення з Бахмута волонтерка, працівниця цього пункту Наталя Євтушенко.
Інформацію про припинення роботи “пункту незламності” підтверджують і в Бахмутській міській раді.
“Закрився пункт обігріву на “посьолку”. Два “пункти незламності” продовжують працювати. Вони знаходяться не дуже далеко один від одного. В одному з них люди можуть залишитись на ночівлю. Один з них знаходиться ближче до центру міста, другий розташований ближче до району “Нового ринку”, — каже начальниця пресслужби Наталя Кисиличина.
Різниця між пунктом обігріву та “пунктом незламності” у тому, що перший не відповідає умовам “пунктів незламності” бути у підвальному приміщенні. Саме тому, хоч місцеві й називають його “пунктом незламності”, офіційно він таким не вважався.
Адресу ми не публікуємо з міркувань безпеки, оскільки російські окупанти вже не раз прицільно гатили з важкої артилерії по точках видачі гуманітарної допомоги.
“Ситуація [в Бахмуті] протягом останніх двох тижнів зовсім не стабільна та не спокійна. Ворог тисне з усіх боків, тому люди дуже ризикують, знаходячись там (у пункті обігріву, — ред.)”, — каже Наталя Кисиличина.
Цей пункт обігріву був відомий тим, що в ньому силами волонтерів вдалося пробурити свердловину та забезпечити бахмутян джерелом чистої води.
Зазначимо, для роботи свердловини має працювати насос та осмос для очищення води, які своєю чергою працювали від електрогенераторів. Однак через те, що пункт обігріву не працює, генератори заправляти нема кому.
“Розташування свердловини знаходиться безпосередньо до лінії зіткнення. Тому в цьому районі не те що воду небезпечно набирати, там зовсім небезпечно перебувати. Люди бутильованою водою забезпечені (у двох інших “пунктах незламності, — ред.), військові допомагають завозити”, — уточнює начальниця пресслужби Бахмутської міської ради.
За даними активістів з Deepstatemap, окупанти тиснуть на Бахмут з трьох боків. Однак українські захисники продовжують боротися за місто та давати росіянам відсіч.
Нагадаємо, українські військові продовжують тримати оборону Бахмута, відбиваючи по декілька десятків російських атак щодня. Але досягти значних успіхів на цій ділянці фронту загарбникам не вдається, запевняють у ЗСУ.
Читайте також: