В Бахмутській громаді на наступні 5 років заклали 4,5 млн гривень на облаштування шкіл і дитсадків сенсорними кімнатами, які потрібні для дітей з інклюзивних груп. Але реалізувати цю ідею зможуть, якщо в бюджеті громади знайдуть на це гроші.
Про це повідомляє кореспондент Вільного радіо з позачергового засідання Бахмутської міської ради 9 грудня.
Згідно з ухваленою депутатами програмою розвитку освіти на території Бахмутської ОТГ на 2021-2025 роки, запланували придбати 100 одиниць спецобладнання для сенсорних кімнат. Загалом на це потрібно 4,5 мільйона гривень: 500 тисяч — наступного року, 700 тисяч — у 2022 році, 900 тисяч — у 2023 році, 1,1 млн — у 2024 та 1,3 млн гривень — у 2025 році.
В кулуарах Бахмутської міської ради очільниця Управління освіти Наталя Дроздова пояснила, що облаштування сенсорних кімнат потрібне через зростання кількості дітей з особливими освітніми потребами.
“Сенсорні кімнати — це кімнати психологічного розвантаження і на сьогодні вони вкрай актуальні, оскільки у нас стає більше вихованців з особливими освітніми потребами. Обладнання, яке закупається в ці кімнати — це сенсорне обладнання, воно досить коштовне. Це сухі басейни, сенсорні дощі, сухий душ або обладнання для малювання піском. Це можуть бути різноманітні проєктори, меблі відповідні для дітей з інвалідністю”, — пояснює Вільному радіо начальниця Управління освіти Бахмутської міської ради Наталя Дроздова.
Вона зазначила, що наразі такі облаштовані класи є в 4 освітніх закладах громади.
“Такі кімнати наразі облаштовані в інклюзивно-ресурсному центрі, в школі №10 є така кімната. Частково вона облаштована в школі №5, вони працюють з бюджетом участі. Така кімната є в центрі технічної творчості дітей та юнацтва. І безумовно вона є в 49 дитячому садочку. Але таких кімнат потребує кожен заклад, де є групи з дітьми з особливими освітніми потребами”, — додає Наталя Дроздова.
Зазначимо, програма розвитку освіти в Бахмутській ОТГ на наступні 5 років — це лише ідеї, які мають декларативний характер. На базі цієї програми міська рада надалі й шукає гроші в бюджеті. Але не всі ідеї можуть реалізувати, якщо бюджету не вистачить.
Нагадаємо, наступного року в бахмутському дитсадку “Зірочка” має з’явитися інклюзивний клас з подібним обладнанням. Це реалізовуватимуть в рамках програми “Бюджет участі 2021”.
Додамо, ще у 2018 році в Бахмутській ОТГ з’явився один із перших інклюзивно-ресурсних центрів на Донеччині, який розташований на околиці Бахмута. Там за майже мільйон гривень відремонтували приміщення, а також закупили приладдя для навчання.
Читайте також: