Підтримати
В Бахмутські освітні заклади до 2026 планують купити обладнання для сенсорних кімнат на 4,5 млн грн
Фото: з відкритих джерел

В Бахмутській громаді на наступні 5 років заклали 4,5 млн гривень на облаштування шкіл і дитсадків сенсорними кімнатами, які потрібні для дітей з інклюзивних груп. Але реалізувати цю ідею зможуть, якщо в бюджеті громади знайдуть на це гроші.

Про це повідомляє кореспондент Вільного радіо з позачергового засідання Бахмутської міської ради 9 грудня.

Згідно з ухваленою депутатами програмою розвитку освіти на території Бахмутської ОТГ на 2021-2025 роки, запланували придбати 100 одиниць спецобладнання для сенсорних кімнат. Загалом на це потрібно 4,5 мільйона гривень: 500 тисяч — наступного року, 700 тисяч — у 2022 році, 900 тисяч — у 2023 році, 1,1 млн — у 2024 та 1,3 млн гривень — у 2025 році.

В кулуарах Бахмутської міської ради очільниця Управління освіти Наталя Дроздова пояснила, що облаштування сенсорних кімнат потрібне через зростання кількості дітей з особливими освітніми потребами.

“Сенсорні кімнати — це кімнати психологічного розвантаження і на сьогодні вони вкрай актуальні, оскільки у нас стає більше вихованців з особливими освітніми потребами. Обладнання, яке закупається в ці кімнати — це сенсорне обладнання, воно досить коштовне. Це сухі басейни, сенсорні дощі, сухий душ або обладнання для малювання піском. Це можуть бути різноманітні проєктори, меблі відповідні для дітей з інвалідністю”, — пояснює Вільному радіо начальниця Управління освіти Бахмутської міської ради Наталя Дроздова.

Для довідки:
Сенсорна кімната — це спеціально облаштоване приміщення з різними атрибутами, які використовують в освітньому процесі з дітьми з інклюзивних груп. Буває обладнання, яке необхідне для стимуляції нюхової, тактильної, зорової, смакової та вестибулярної систем сприйняття. Це такі предмети, які допомагають дітям з аутизмом, ДЦП та іншими хворобами відрізняти предмети за дотиком, або різні тональності за звуком тощо. Крім того, завдяки сенсорній кімнаті діти заспокоюються, зможуть зняти емоційне та фізичне напруження.

Вона зазначила, що наразі такі облаштовані класи є в 4 освітніх закладах громади.

“Такі кімнати наразі облаштовані в інклюзивно-ресурсному центрі, в школі №10 є така кімната. Частково вона облаштована в школі №5, вони працюють з бюджетом участі. Така кімната є в центрі технічної творчості дітей та юнацтва. І безумовно вона є в 49 дитячому садочку.  Але таких кімнат потребує кожен заклад, де є групи з дітьми з особливими освітніми потребами”, — додає Наталя Дроздова.

Зазначимо, програма розвитку освіти в Бахмутській ОТГ на наступні 5 років — це лише ідеї, які мають декларативний характер. На базі цієї програми міська рада надалі й шукає гроші в бюджеті. Але не всі ідеї можуть реалізувати, якщо бюджету не вистачить.

Нагадаємо, наступного року в бахмутському дитсадку “Зірочка” має з’явитися інклюзивний клас з подібним обладнанням. Це реалізовуватимуть в рамках програми “Бюджет участі 2021”

Додамо, ще у 2018 році в Бахмутській ОТГ з’явився один із перших інклюзивно-ресурсних центрів на Донеччині, який розташований на околиці Бахмута. Там  за майже мільйон гривень відремонтували приміщення, а також закупили приладдя для навчання.

Читайте також:


Завантажити ще...