В лікарні Бахмута помер пацієнт з Covid-19. Хворобу підтвердили після смерті


image
Фото: Вільне радіо

В Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування (БЛІЛ) помер пацієнт, в якого вже після смерті виявили коронавірус. Скільки людей спілкувалися з хворим та чому лікарі терміново шукають гроші на пальне читайте в матеріалі.     

 

Про першу смерть інфікованої коронавірусом людини в Бахмутській ОТГ Вільному радіо повідомила начальниця відділу охорони здоров’я Бахмутської міськради Олена Миронова. 

Чоловік мешкав у Світлодарську. 

“Пацієнт асоціальний, він лікувався в реанімації, у відділенні інтенсивної терапії БЛІЛ. Першого травня пацієнт помер. Вчора ввечері ми отримали результати аналізів, які підтвердили в нього коронавірусну хворобу”,   —  розповіла Миронова. 

Але медики не можуть впевнено сказати, що він помер саме від коронавірусної хвороби. 

“Поступав він з іншим діагнозом, в лікарні його стан погіршився. Розтин йому робити не будуть: на рівні області вирішено, що розтин не проводимо. Тому сказати конкретно — від чого саме він помер (від інфікованої рани, від коронавірусу чи чогось іншого) сказати важко”,  —  пояснила очільниця профуправління.  

Вона додала, що пацієнта обстежили на коронавірус, тому що тепер всім, хто поступає в стаціонар з підозрою на запалення легенів, роблять ПЛР-тест. 

Миронова повідомила, що медики встановили поки що 49 людей, які контактували з померлим чоловіком. У них взяли мазок для ПЛР-тесту, але ця цифра ще не остаточна. Зараз медичне керівництво терміново шукає кошти на бензин, щоб відправити всі ці біоматеріали в ПЛР-лабораторію Києва та просить благодійників долучитися.   

“Це тому що путь дальня. У нас не передбачено на такі поїздки стільки бензину. Ми не їздили в Київ ніколи”,  —  уточнює Миронова. 

Наразі медики прораховують вартість поїздки. За словами Олени Миронової, ПЛР-тестування хочуть терміново провести саме у Києві, тому що ПЛР-лабораторія у Слов’янську перевантажена. 

“Ми не можемо чекати тиждень, щоб отримати результати аналізів медпрацівників. А в Маріуполі маленьке навантаження — вони надто мало роблять аналізів на день, тому ми не можемо чекати 3 тижні, а у нас велика кількість людей. Тому веземо у Київ”, — роз’яснює начальниця бахмутського відділу охорони здоров’я. 

На питання як тепер буде працювати відділення інтенсивного лікування БЛІЛ, Миронова відповіла:

“Планових пацієнтів ми і так не приймаємо. Зараз обстежимо (медиків БЛІЛ — ред), якщо все нормально — будемо працювати. Все одно, відвідування пацієнтів зараз обмежені. Зі стаціонару, де лежав пацієнт, обстежили п’ятьох інших пацієнтів (які перебували в реанімації одночасно з померлим чоловіком —  ред), решта обстежених —  медпрацівники”,  —  повідомила Олена Миронова.   

Вона також додала, що від понеділка 4 травня інфекційне відділення (4-й корпус) БЛІЛ перепрофілювали для прийому пацієнтів з COVID-19. В МОЗ цю лікарню розглядали як опорну для лікування людей з коронавірусною хворобої в першу хвилю Б. Від сьогодні БЛІЛ працює як опорна лікарня по лікуванню коронавірусу. Тепер хворих або з підозрою на COVID-19 розміщуватимуть саме тут, в інфекційному відділенні Бахмута.  

“На сьогодні туди поступили дві людини з підтвердженим діагнозом. Це той корпус, де раніше був пологовий будинок у червоній будівлі. Там були неврологія та інфекційне відділення. Неврологію перевели, а два поверхи повністю перепрофілювали на прийом таких хворих”,  — додала Олена Миронова.

Нагадаємо, 3 травня підтверджених хворих на COVID-19 в Донецькій області стало більше. ПЛР-дослідження підтвердило інфекцію у ще 12 людей. Вони з Маріуполя, Бахмута та Світлодарська. Загалом хворих тепер 81. 

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: