Класне таксі

480 - короткий номер

050 480 3333 - Vodafone

067 628 3333 - Київстар

093 148 3333 - lifecell

Завантажити додаток

В Лиманській ОТГ в одній зі шкіл зроблять капітальній тепловий ремонт за майже 35 млн грн


image
Фото: Лиманська школа №4

Одну зі шкіл Лиманської ОТГ невдовзі можуть відправити на ремонт. За кредитні кошти Європейського банку в закладі зроблять капітальний тепловий ремонт. 

 

Про це журналістам Вільного радіо відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Ремонтні роботи очікуються в загальноосвітній школі №4 у Лимані. Тут планують відремонтувати фасад, покрівлю, внутрішні приміщення, замінити двері та вікна, облаштувати нові пандуси. Акцент в ремонті робитимуть на теплоефективності: замінять комунікації для опалення, та утеплюватимуть приміщення як зсередини, так і зовні.

Гроші на капітальний ремонт закладу міська рада взяла в рамках кредитної програми у Європейського інвестиційного банку. Сума позики майже 35 мільйонів гривень. Підрядника, який візьметься ремонтувати школу, та який може запропонувати нижчу ціну, Управління освіти не знайшли. Але попередньо ремонт планують завершити до кінця березня 2021 року

Журналісти Вільного радіо поспілкувалися з адміністрацією школи, і нам розповіли, що в них є кілька варіантів щодо організації освітнього процесу на період ремонту.

“В нас навчається в школі 939 дітей на сьогодні. І звичайно в нас 2 будівлі, які використовуються в освітньому процесі. Я думаю, ремонт почнеться не одночасно, тому якщо будемо ремонтуватися, то є ще 1 будівля, а в іншій буде ремонтуватися. Або дистанційно. В нас 38 класів, а в одній будівлі ми можемо навчати 25. Тому це буде очно-дистанційний або у дві зміни.  Якщо батьки не будуть заперечувати. Я такий бачу вихід”, — розповіла Вільному радіо в.о. директора Лиманської ЗОШ №4 Ольга Грипась.

Вона додає, що цього ремонту в школі чекають вже давно.

“Це для нас добра новина, тому що на ремонт ми чекаємо останні років 6 точно. В нас проєктна потужність закладу півтори тисячі дітей. Але звичайно, за сприятливих умов. В нас не всі класні кімнати в належному стані, щоб на 100% була заповненість”, — зазначає Ольга.

ЗОШ №4 це не опорний заклад в громаді, але вважається найбільшим в місті.

Для довідки:
Програма Європейського інвестиційного банку, це багатомільйонний кредит від банку, який надає кредит з нижчою відсотковою ставкою, ніж в українських банках. В рамках програми гроші видають державним установам для реалізації проєктів пов’язаних з розвитком інфраструктури, освіти, медицини тощо. Гроші отримує держава, а місцеві органи на місцях ведуть переговори з підрядниками. Це не грантові і не благодійні кошти, які видають безоплатно. Гроші мають віддати та заплатити відсотки. Розмір цього відсотку та термін, на який видають кредит визначають для кожної програми індивідуально.

Нагадаємо, в програмі фінансування від Європейського інвестиційного банку беруть участь чимало міст Донеччини:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: