Підтримати
Зображення до посту В Маріуполі окупанти зносять зруйнований драмтеатр. Крім нього в місті знищили ще мінімум 20 історичних будівель (карта, відео)
Будівля театру після авіаудару, фото: Telegram/Мариуполь сейчас

Окупанти продовжують нищити рештки історичної забудови Маріуполя — тепер вже не снарядами, а екскаваторами. Днями там почали зносити будівлю драмтеатру, на який у березні скинули авіабомбу.

 

Окупанти почали зносити зруйновану будівлю Маріупольського драмтеатру. Вцілілі стіни зараз руйнують будівельною технікою. Руїни обнесли банерами з зображеннями Тараса Шевченка, Льва Толстого, Олександра Пушкіна та Миколи Гоголя.

 

Для довідки:
Донецький академічний обласний драматичний театр у Маріуполі був одним з найстаріших театрів Лівобережної України. Його побудували у 1956-1960 рр.

16 березня російські війська скинули на будівлю театру авіабомбу. За різними даними, під час бомбардування театру загинули від 300 до 600 людей, які переховувались там від обстрілів.

В Маріуполі окупанти зносять зруйнований драмтеатр. Крім нього в місті знищили ще мінімум 20 історичних будівель (карта, відео) 1
Так виглядав Маріупольський драмтеатр у новорічні свята до повномасштабного вторгнення, фото: Станіслав Іванов
В Маріуполі окупанти зносять зруйнований драмтеатр. Крім нього в місті знищили ще мінімум 20 історичних будівель (карта, відео) 2
Мітинг 22 лютого 2022 року на театральній площі, фото: Східний варіант

Крім театру, серед тисячі будівель, які зносять, є й інші будинки в історичній частині міста. Разом з ними загарбники намагаються знищити історію міста та сліди своїх злочинів.

Члени маріупольської ГО “Архі-місто” нанесли на карту інформацію про стан маріупольських пам’яток.


На карті — близько 80 пам’яток архітектури місцевого значення та цінних історичних будівель. Щонайменше чверть з них зруйнована повністю, ще 14 мають серйозні пошкодження. Серед них — будинки лікаря Гампера та адвоката Юр’єва, будівля колишньої Маріїнської жіночої гімназії, де в останні роки працювала Маріупольська школа №1, колишнє відділення банку, де працювала міська бібліотека імені Короленка тощо.

Історики продовжують оновлювати карту, доповнюючи її інформацією про стан інших будівель.

За даними Міністерства культури та інформаційної політики, станом на 23 грудня окупанти в Україні зруйнували чи пошкодили щонайменше 257 історичних будівель.

Читайте також:


Завантажити ще...