ООС український військовий
Фото з відкритих джерел

Окупанти використовували міномети 120 калібру, гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю.

 

2 поранених доставили в лікарню, стан їхнього здоров’я задовільний. Де саме постраждали бійці — не уточнюється. Про це повідомляє штаб Операції об’єднаних сил. 

Загалом за добу бойовики 14 разів порушили режим тиші. 4 з яких – із забороненої Мінськими угодами зброї.

  • Порушення зафіксували біля населених пунктів Павлопіль, Гнутове, Водяне, Новозванівка, Причепилівка, Болотене, Гранітне, Луганське, Новолуганське, Нижньотепле, Піски та Золоте-4. Гатили окупанти з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.
  • Біля Гнутового та Водяного російські найманці, використовуючи безпілотник, скидали на українські позиції постріли ВОГ-17.

Для довідки:
ВОГ-17 (скорочено від російської “выстрел осколочный гранатометный”) — це осколкова граната, гранатометний постріл калібру 30 мм, розроблений наприкінці 1960-х для стрільби з гранатомета АГС-17. Площа ураження  —  70 м². Вибух розривного заряду гранати дробить пружину та корпус гранати на осколки, які вражають бійців. ВОГ-17 використовують під час російсько-української війни, зокрема, їх скидають з безпілотних літальних апаратів.
 

  • Поряд з Причепилівкою, Болотеним та Гранітним бойовики вели обстріл з мінометів 120 калібру, заборонених Мінськими угодами.
  • Крім того, на Луганщині зафіксували проліт безпілотника з перетином лінії розмежування, що теж заборонено. Ймовірно апарат був типу “Орлан-10” – такі виготовляють у Росії.

Військові ООС були змушені відкривати вогонь у відповідь, щоб бойовики припинили стріляти. Про всі порушення повідомили представникам місії ОБСЄ.

 Станом на ранок 8 листопада порушень режиму припинення вогню не фіксували.

 Нагадаємо, в суботу окупанти обстрілювали позиції ЗСУ в районі Зайцевого, там використовували стрілецьку зброю. А біля Болотеного за допомогою безпілотників скидали постріли ВОГ-17.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...