Підтримати
В області розповіли, чому деяким хворим з COVID-19 доводиться платити за лікування
Фото з відкритих джерел

Людей, які потрапляють до лікарні з діагнозом “коронавірусна хвороба”, мають лікувати коштом держави. Але буває й так, що пацієнтові самому доводиться частково платити за лікування. Чим це зумовлено та чи траплялися такі випадки у бахмутській лікарні – читайте далі.

 

Як розповіли в обласному департаменті охорони здоров’я, наразі на сході України стрімко зростає кількість хворих з коронавірусом. Через це лікарні не встигають зробити запаси медикаментів.

“Зараз на Донеччину, Луганщину, Харківщину, Дніпропетровщину приходиться пік захворюваності. Ліки, як пиріжки розмітаються по дистриб’юторах. Всі наші лікарні, які включені до переліку закладів, де надають допомогу хворим на COVID-19, отримують необхідні ліки “з коліс”. Якщо ліків немає, а в комерційній аптеці є – якщо своє життя або життя родича дорожче за гроші, я вважаю, що можна і придбати ліки”, – сказав представник департаменту Олександр Педенко під час брифінгу в облдержадміністрації.

Посадовець додав, що безкоштовну допомогу хворим з коронавірусом надають лише в тих закладах, які уклали договір з НСЗУ. Тому лікарням, які не мають такого договору, бракує коштів на дорогі препарати.

У Бахмутській багатопрофільній лікарні стверджують: пацієнтів з вірусом платити за лікування не змушують.

“У нас на сьогодні перебоїв з медикаментами немає. Все, що має бути згідно з протоколом лікування “ковідного” пацієнта – антибактеріальна терапія, низькомолекулярні гепарини, гормони, муколітики – всі препарати надаються медичному закладу”, – каже головна лікарка Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Світлана Мельникова.

Вона зазначила, що пацієнтів просять купувати лише ті ліки, яких немає у протоколі лікування коронавірусу. Це буває, коли хворий має супутню патологію.

“Наприклад, це може бути “Ліпін”. Це препарат, показаний при пневмоніях як розсмоктуюча терапія. Він не входить у національний перелік, його немає у постанові на закупівлю препаратів для лікування пацієнтів з коронавірусом”, – розповідає лікарка.

За її словами, на одного важкохворого з COVID-19, який перебуває у медзакладі близько 10 днів, лікарня витрачає в середньому 50 тис грн.

Читайте також:


Завантажити ще...