Підтримати
В одному з сіл Донеччини облаштують “маленьку Грузію”. Гроші на це дає ООН
Фото з відкритих джерел

У селі Ганнівка Добропільського району будуть розвивати зелений туризм та гончарне діло. Тут планують відкрити центр для грузинів Донеччини, а також збудувати майстерню з виготовлення керамічного посуду.

 

Про це повідомляє телебачення “Капрі”.

Грант від Програми розвитку ООН з підтримки східної України отримала ГО “Молода барвиста Україна”. Мета проєкту – підтримувати теплі стосунки між двома народами.

За словами голови Ганнівської сільської ради Лілії Тихонової, святкувати День Грузії тут почали ще 9 років тому. Все починалося з фестивалів біля місцевого клубу, а з часом стало набирати обертів.

“Минулого року в нас у Ганнівці пройшов чудовий фестиваль. До нас приїздив грузинський ансамбль з Києва, були артисти з Дніпра. Ми влаштовували майстер-класи грузинських страв, робили барабанне коло, вчилися грати на барабанах. І так само ми показували цінність культури українського народу”, – розповідає Лілія Тихонова.

В одному з сіл Донеччини облаштують “маленьку Грузію”. Гроші на це дає ООН
Фото: Добропільська районна державна адміністрація

За проєктом, у селі буде зведена “Зелена садиба”, де прийматимуть гостей та проводитимуть заходи. Для садиби придбають два квеврі – глиняні глечики великого розміру, в яких грузини виготовляють вино. Також тут з’явиться тоне – піч, де готуються традиційні грузинські страви та випікаються лаваші. А на території садиби зроблять ландшафтний дизайн.

“У нас в регіоні ніде немає такого куточка, де можуть зібратися грузини, обговорити якісь питання, розв’язати проблеми. Тому закралася ідея: “А чому б це не зробити?” Грузинський народ емоційний та любить показати свою культуру, свої визначні місця. У нас будуть костюми, в яких ми будемо показувати культуру, щоб народ закохався у Грузію”, – говорить місцевий підприємець Артур Анацький.

Крім того, в Ганнівці облаштують майстерню, де мешканців села навчатимуть робити керамічний посуд.

“Це буде початковий курс, але ми плануємо, що на момент завершення навчання учень буде в змозі не тільки на гончарному колі виготовити 4 вироби, але й довести їх до товарного вигляду”, – каже керівник спілки “Кластер “Керамічний край” Андрій Міщенко.

Нагадаємо, ми вже писали про Ганнівку в рамках великого матеріалу про побут та перспективи Добропілля. На території села живе велика діаспора грузинів. Вони приїздили сюди будувати шахти ще за часів Радянського Союзу й залишились тут назавжди. Зокрема, нинішня очільниця села теж грузинка за походженням.

Читайте також:


Завантажити ще...