
З Великого Добропілля — у громаду. З чим залишиться місто після децентралізації?
З чим залишиться місто після децентралізації?














А щоб утримувати це все — відкрили кафе. Там годували запрошених гостей, учасників тренінгів тощо. Та у 2019 році у громадських організацій закінчився термін оренди приміщення в Будинку культури. Молодіжний центр, який вже відремонтували за грантові кошти, місто забрало собі назад.





Раніше в Добропіллі був проєкт "Сквер 21". Місце відпочинку — дерев'яну конструкцію у форматі амфітеатру сконструювали волонтери. У сквері проходили виставки, кінопокази, зустрічі місцевих. Він отримав 3 місце в номінації "Урбаністичний простір і ландшафт" на Конкурсі Української Урбаністики.







Наприклад, чотири роки тому ㅡ день молоді. Збирається активна молодь, хто що хоче ㅡ пропонують. Спільно з відділом культури та відділом молоді складають програму і проводять. Зараз це навпаки ㅡ іде наказ згори, всі ідеї йдуть від начальника відділу чи від заступника мера з цього напрямку, і все. Ніхто не взаємодіє. Прийшли, як учасники ㅡ і все. Зрозуміло, що на це виганяють різні танцювальні й інші гуртки. Якщо ти хочеш в чомусь взяти участь, ти повинен записатись в якийсь гурток чи щось подібне. Тобто ㅡ бути в системі

І для них усіх будуть працювати: Добропільський ЦНАП та мобільний ЦНАП на колесах, який закупили в Білицьке, територіальний центр з денним відділенням, 15 шкіл, 2 музичні школи, спортивний комплекс з басейном в Добропіллі, 8 клубних закладів, 11 бібліотек, лікарня інтенсивного лікування (з мережею ФАПів), стоматологічна поліклініка та ще 6 комунальних підприємств.








А без цього показника розрахунок буде неточним. Хоча він для Добропільської громади важливий. Адже вона — одна з тих, хто опинився під загрозою безгрошів'я через реструктуризацію вугільної галузі в Україні.
Поки що у плані на закриття від профільного міністерства немає рудників, які орендує ДТЕК на території майбутньої громади, але загальна тенденція говорить про те, що ризики все одно є. Тож у Добропіллі вже почали проводити збори та обговорення щодо майбутнього вугільної галузі.












Катерина каже — село в них активне. З дітьми часто їздять на змагання та заходи в Добропілля. Добиратися в місто швидко — на день є кілька автобусів і їхати близько. В тому ж таки Добропіллі працюють і більшість чоловіків громади.

Раніше страшно було іти, там кладовище. Мені потрібно пройти вулицею повз кладовище, повз школу, ввечері. Я працюю з 12:00 до 20:00. Якщо чоловік не забирав ㅡ страшнувато. Зараз освітлюється все-все повністю, всі-всі вулиці


Єдине, що грузини в гордістю кажуть про свою країну, навіть таксисти з гордістю покажуть тобі все найкраще. У нас цього всього ще поки немає. Я не знаю, чому. В Грузії от зупиняється таксист, він тобі розповість, відвезе в найкращі місця і з гордістю каже: "Головне, щоби хліб і сіль були на столі". У нас менталітет поки не такий. Може вони більше настраждались ㅡ не знаю…
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас
Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!
Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.
Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!
Проект «Інформаційна підтримка реформи Децентралізації та cтворення ОТГ» реалізується завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії. Погляди, висловлені в цій публікації, належать автору(-ам) і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.