Деяким мешканцям громади безкоштовно пратимуть брудну білизну та одяг, а інші зможуть віддавати їх в пральню за символічну плату.
Про це Вільному радіо розповів один з ініціаторів проєкту, голова громадської організації “Соледарська платформа ініціатив”, депутат Соледарської міськради, Сергій Петров.
Кому, де та які послуги надаватимуть?
Соціальна пральня має запрацювати в Соледарі до кінця цього року за адресою: вул. Преображенська, 3. Ремонт приміщення розпочнеться незабаром.
Безкоштовно обслуговуватимуть маломобільних мешканців громади та людей з інвалідністю. Положення про роботу пральні наразі розробляють, тому в цю категорію можуть потрапити й інші групи людей.
Для всіх інших пральня працюватиме за символічною ціною. Якою саме буде така ціна — теж поки що невідомо.
“Від відділу з питань соцзахисту нашої громади буде їздити по селах авто та забирати на безкоштовне прання білизну. За символічну плату соціальна пральня обслуговуватиме решту населення, військовослужбовців, гостей міста”, — розповідає Сергій Петров.
Співробітництво влади та громади
Приміщення, яке відвели під пральню, ремонтують за кошти бюджету ОТГ. Також з міського бюджету платитимуть зарплатню 2 найманим працівникам, оплачуватимуть комунальні послуги, куплятимуть пральний порошок та інші матеріали для роботи.
Оскільки там має бути 2 найманих працівники та забезпечення матеріалами, нову пральню передадуть на баланс відділу соцзахисту населення Соледарської міськради.
“Ми міркуємо над тим, щоб це було не просто комунальне підприємство, а щоб там було щось креативне: фотозони, щось цікаве для людей (які будуть знаходитись там до 2 годин). Щоб вони могли скористатися там інтернетом — зробити це й корисним, й цікавим, і креативним”, — каже ініціатор проєкту.
250 тисяч гривень на реалізацію проєкту “Соціальна пральня” виділяє Програма ООН з відновлення та розбудови миру. За ці кошти придбають 3 пральні машини, машину для відтискання білизни та прасувальну установку, а також авто. Обладнання розмістять у цокольному приміщенні житлового будинку в центрі міста.
За словами ініціатора проєкту, це єдиний такий проєкт, підтриманий в Україні ПРООН.
“Соціальні робітники, закріплені за маломобільними людьми (особливо в старостинських округах), озвучили таку потребу. Люди не в змозі себе обслуговувати, таких людей все більшає. Тому виникла потреба організувати такий проєкт на соціальній основі”, — каже Сергій Петров.
Нагадаємо, в Соледарі 2 роки тому створили соціальну лазню на балансі КП “Комунальник”. На неї виділили з міського бюджету понад 300 тисяч гривень. Відремонтували дах, підлогу (поклали нові кахлі), встановили нову систему водопостачання, душ, водонагрівальну піч, полиці, лавки. Наразі лазня не працює через карантин.
Читайте також: