Підтримати
В Україні будуть обов’язково тестувати на COVID-19 ще більше людей
Фото з відкритих джерел

Незабаром люди з зони ризику не зможуть відмовитися від перевірки на коронавірус. А ПЛР-тест будуть безкоштовно проходити не тільки ті, хто має симптоми коронавірусу, контактував з хворим або повернувся з закордону.

Відповідний законопроєкт щодо підвищення спроможності української медицини протистояти коронавірусу ухвалили на засіданні Верховної Ради 7 травня. 

Проєкт закону №3380 прийняли в цілому, рішення підтримали 336 народних обранців.

Основні зміни:

— Людина в зоні ризику не зможе відмовитися від ПЛР-тесту. А раніше такі випадки були;

— На наявність хвороби тестуватимуть медиків, правоохоронців та нацгвардійців незалежно від того, контактували вони з підтвердженими хворими чи ні. Раніше ж перевіряли лише медиків, які лікували хворого на COVID-19;

— До боротьби з коронавірусом (наприклад, до проведення тестування) на волонтерських засадах можна буде залучати лікарів-інтернів та лікарів-спеціалістів без присвоєння або підтвердження кваліфікації;

— Людям, які були залучені до заходів з недопущення поширення коронавірусу, але тепер перебувають на самоізоляції або лікуються стаціонарно від COVID-19, платитимуть 50% середньої зарплати;

– Лікарям, які перебувають на самоізоляції або потрапили до лікарні з вірусом, виплачуватимуть 100% середньої зарплати;

“Виявляється, якщо лікар сьогодні йде на самоізоляцію, він отримує лише пів зарплати. Коли я це дізналася, я зрозуміла, наскільки несправедливо ми зараз захищаємо лікарів”, – говорить одна з ініціаторів закону, народна депутатка від фракції “Голос” Ольга Стефанишина.

Вже виконується, але тепер прописано в законі:

— Тестувати на коронавірус будуть усіх, хто звертається за медичною допомогою з симптомами захворювання, а також тих, хто з ними спілкувався;  

— Підвищення потужності та забезпеченості медзакладів, в яких лікують пацієнтів з COVID-19.

Зараз цей закон ухвалили, але його має підписати спікер парламенту і Президент. Документ набере чинності після опублікування в офіційному виданні Верховної Ради — газеті “Голос України”. Правила діятимуть на час карантину та обмежувальних заходів та ще 2 місяці після.

Зазначимо, за 6 травня в Україні підтвердили 507 випадків захворювання на коронавірус, з них п’ята частина – медпрацівники. Загалом за весь час пандемії захворіла 13 691 людина, 2 660 з них – медичні працівники.

Читайте також:


Завантажити ще...