Відтепер українці, які самотужки роблять капітальний ремонт у пошкодженому обстрілами житлі, можуть отримати за це компенсацію. Сума виплат може становити від 350 тисяч до 500 тисяч гривень. Загалом на програму виділили 665 мільйонів гривень, яких має вистачити майже на 3 тисячі постраждалих родин. Розповідаємо про отримання компенсації за пошкоджене житло, яке ви самостійно відремонтували.
Про те, як нараховується компенсація за капітальний ремонт повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
“Стартують виплати на капітальні ремонти для тих, чиє житло було пошкоджено через російську агресію. Сьогодні (8 грудня, — ред.) передано на виплату 665 мільйонів гривень для майже 3 тисяч людей”, — написав віцепрем’єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
Новий етап програми “єВідновлення” розрахований на пошкоджені оселі, власники яких самі почали капітально їх ремонтувати. Компенсація за капітальний ремонт сягає від 350 тисяч до 500 тисяч гривень.
Фонд відбудови України буде перераховувати гроші двома переказами: спочатку 70% від суми, яку погодить комісія, а потім — решта 30%.
“На відміну від першого етапу — виплатам на термінові ремонти розміром до 200 тисяч гривень — тут ми вводимо обовʼязкову систему подання звітів. Їх буде два. Перший — проміжний, коли використана перша частина траншу. І фінальний — коли ремонт вже зроблений”, — пояснює Олександр Кубраков.
Заява про пошкодження майна через війну оформлюється так:
Якщо у другому пункті ви не можете обрати ваше житло, спочатку слід оформити оселю як пошкоджену.
“Комісія зв’яжеться з вами для уточнення деталей. Важливо, другий транш може прийти лише після перевірки комісії місцевої ради”, — додає Олександр Кубраков.
Зазначимо, станом на грудень 2023 року понад 26 тисяч родин отримали кошти на термінові ремонти (до 200 тисяч гривень). Загальна сума виплачених грошей сягає понад 2 мільярдів гривень.
Нагадаємо, Донецька область — серед лідерів отримання компенсації за пошкоджене житло за програмою “єВідновлення”. Наприклад, у Слов’янську вже 24 господарі отримали грошову компенсацію на відбудову зруйнованих осель. А нещодавно житель Українська Селидівської громади отримав сертифікат на 1,7 млн грн за зруйнований обстрілами будинок.
Ми підготували роз’яснення про те, як будуть розраховувати суму компенсації за житло, зруйнуване під час війни.