Олег Котенко
Олег Котенко. Фото: Facebook/Олег Котенко
string(67) "Олег Котенко. Фото: Facebook/Олег Котенко"

Офіс уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин вирішили розформувати. Про це каже його голова Олег Котенко. У Мінреінтеграції зміни назвали оптимізацією та запевнили, що очільника не звільнятимуть. В Офісі займалися пошуком, поверненням та передачею тіл загиблих українців. Розповідаємо, що про це відомо та кому тепер можуть передати повноваження цього органу.

Про розформування Офісу повідомив у коментарі “Громадському” уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко.

Чим займався уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Посаду уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, а також його секретаріат утворили у Мінреінтеграції у квітні 2022 року.

Згідно зі звітом про діяльність, торік в Офісі:

  • організували 16 процедур передачі тіл загиблих:
  • повернули 869 тіл;
  • створили 7 спеціальних груп з пошуку тіл, речей та документів загиблих людей. Ці групи провели понад 50 виїздів на деокуповані території та ексгумували понад 700 тіл, речей та документів;
  • загалом розшукали та повернули для поховання із зон бойових дій понад 3 тисячі тіл;
  • відкрили майже 14 тисяч справ з розшуку зниклих безвісти.

Кому передадуть повноваження Офісу з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

Журналістка видання “Цензор.НЕТ” Тетяна Ніколаєнко з посиланням на джерела уточнює, що повноваження Офісу після його ліквідації частково передадуть:

  • у розшук зниклих та Реєстр зниклих безвісти за особливих обставин у Міністерстві внутрішніх справ України;
  • Головному управлінню розвідки Міноборони України (відповідатиме за повернення тіл загиблих);
  • Міністерству оборони (відповідатиме за роботу пошукових груп).

Ввечері 10 серпня очільник Офісу Олег Котенко у коментарі “Громадському” додав, що за понад рік роботи допоміг понад 10 тисячам родичів зниклих безвісти.

Посадовець каже, що допомагати сім’ям зниклих безвісти планує і далі, але “без повноважень це буде важко”.

У Міністерстві з питань реінтеграції ТОТ  повідомили, що відтепер питаннями  зниклих безвісти займатимуться не вони, а МВС, Міноборони та Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

“Така ідея обговорюється у світлі того, що вказані відомства інституційно краще пристосовані для виконання функцій щодо зниклих безвісти. МВС відповідає за ведення реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Також МВС має розшукові можливості. Міноборони має можливості з пошуку тіл загиблих у районах бойових дій. А Координаційний штаб має досвід з повернення як полонених, так і тіл загиблих оборонців. Отже, обговорюється міжвідомчий перерозподіл функцій з метою підвищення ефективності роботи”,  — написали у міністерстві.

Там зазначили, що посаду Уповноваженого не ліквідуватимуть, а Олега Котенка не звільнятимуть.

Нагадаємо, минулого разу передачу тіл загиблих провели 4 серпня 2023 року. Тоді вдалося повернути 44 тіла українських захисників.

Тепер ідентифікувати військових, які вважаються зниклими безвісти, можна по відео та фото, які рідні знайшли у соцмережах та впізнали на них бійця.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...