Підтримати
Будинки, які зруйнували окупанти у Бахмуті
Будинки, які зруйнували окупанти у Бахмуті. Фото: nakarte

У Мелітополі тривав тримісячний експеримент з надання компенсацій за зруйноване житло в окупації без акту обстеження. Його визнали вдалим, після чого підготували законопроєкт, який дозволить приймати заяви на компенсацію за пошкоджені оселі в тимчасовій окупації або зоні бойових дій. Розповідаємо, на якій стадії документ та де слідкувати за його розглядом у Верховній Раді.

 

Про компенсації за зруйновані будинки розповіла на брифінгу заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОДА Лариса Гусева.

“Є певні позитивні зрушення стосовно заявок на компенсації за житло, яке знаходиться на окупованих територіях або в зоні активних бойових дій. 8 травня у Міністерстві реінтеграції [тимчасово окупованих територій] була нарада, на якій Запорізька ОДА та Мелітопольська адміністрація видали загальний звіт про експеримент, який у них тривав 3 місяці. Він стосувався організації обстеження житла, яке розташоване на [тимчасово] окупованій території Мелітополя. Згідно зі звітом, експеримент визнаний вдалим”, — говорить Лариса Гусева.

Після завершення експерименту посадовці рекомендували підготувати документ, який дозволив би й іншим переселенцям подавати заявки за знищене житло на тимчасово окупованій території або зоні бойових дій.

“Згідно з цим дорученням 17 травня на засіданні Комітету Верховної Ради України з цього питання  (з питань економічного розвитку, — ред.) було підтримано законопроєкт про внесення змін до закону України щодо компенсації знищеного або пошкодженого майна. Це спрощення у законопроєкті стосується виключення акту обстеження з розгляду питання щодо надання державної компенсації за житло, яке розташоване в зоні активних бойових дій або [тимчасовій] окупації”, — роз’яснює посадовиця.

Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку підтримав цей законопроєкт. Тепер залишається чекати на результати голосування у Верховній Раді.

“Як тільки Верховна Рада розгляне цей законопроєкт, “Дія” буде приймати заяви людей за зруйноване житло, яке розташоване на тимчасово окупованій території або в зоні бойових дій. І наші комісії зможуть розглядати ці заяви та ухвалювати рішення щодо надання компенсації за наявності повного пакета інших документів. Акт обстеження згідно з цим законопроєктом вже не буде потрібний”, — запевняє Лариса Гусева.

Нагадаємо, раніше посадовці обіцяли, що в Україні з’явиться механізм, який дозволить виплачувати компенсації за зруйновані будинки у тимчасовій окупації на підставі супутникових знімків. Поки все вищеописане не реалізували, в Україні програма “єВідновлення” працює лише там, де комісія може оглянути зруйноване або пошкоджене житло особисто. 

Також ми підготували роз’яснення про те, як повідомити державі про пошкоджене або зруйноване житло та як будуть розраховувати суму компенсації за житло, зруйноване під час війни.


Завантажити ще...