Зображення до посту В Україні оголосили про призов резервістів. Що це означає та кого торкнеться (ВІДЕО)
Фото: Армія.Inform

На сході України ситуація все загострюється, а російські війська тепер відкрито можуть приїхати на окуповану територію. На тлі цього президент України оголосив про призов резервістів. Розповідаємо, кого це може торкнутися.

 

Ввечері 22 лютого президент України Володимир Зеленський у відеозверненні оголосив про призов резервістів.

Наразі немає потреби у загальній мобілізації. Нам потрібно оперативно доукомплектувати українську армію та інші військові формування”, — заявив у своєму відеозверненні Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що вже підписав відповідний указ. Документ поки не опублікований на сайті Офісу президента України. Але розберемо, хто підпадає під призов.

 

Яких резервістів призивають?

“Я підкреслюю: йдеться виключно про громадян, які зараховані до оперативного резерву”, — наголошує президент України.

Згідно з Законом України “Про військову службу та військовий обов’язок”, резервіст — це людина, яка проходить службу у військовому резерві ЗСУ і призначена для його комплектування у мирний час та в особливий період. Офіс президента України повідомляв, що резервісти — це військово навчені люди з бойовим досвідом.

Зазначимо, такий вид військової служби як “військова служба за призовом осіб із числа резервістів” запровадили ще у квітні 2021 року, коли президент України підписав відповідний закон.

Документ визначає, що рішення про проведення такого призову ухвалюватиме Верховний Головнокомандувач ЗСУ (тобто президент) за поданням Головнокомандувача ЗСУ. У своєму рішенні гарант має вказати категорію резервістів, яких будуть призивати, їхні завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову тощо. Але детальна інформація про це вже має з’явитися в указі, який анонсував Зеленський.

 

Загострення на Донбасі: що відомо

З 17 лютого 2022 року на сході України суттєво загострився збройний конфлікт. Підтримувані Росією бойовики активно почали обстрілювати мирні населені пункти. Кількість обстрілів стрімко зросла з 3-10 разів за добу до 60-122. Більшість обстрілів бойовиків — із забороненої важкої зброї.

21 лютого до президента Росії звернулися ватажки т.з. “ЛДНР” з проханням визнати псевдореспубліки як незалежні та суверенні держави. Того ж дня Путін підписав указ про визнання окупантів, а вже наступного дня Росія та т.з. “ЛДНР” ратифікували угоди про дружбу та військову підтримку. Після цього російська Рада Федерації дозволила Путіну ввести війська на Донбас.

Згодом Путін заявив, що визнав т.з. “ЛДНР” в межах усієї Донецької та Луганської областей, тобто навіть з підконтрольною Україні територією.

Читайте також:


Завантажити ще...