Зображення до посту В Україні планують зменшити кількість закладів вищої освіти та реформувати заочне навчання
Студенти у ЗВО. Ілюстративне фото: "Суспльне"

Цьогоріч в Україні, окрім скасування бюджетної форми навчання для частини спеціальностей, плануються й інші зміни у системі вищої освіти. 

 

Про це розповів заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький в ефірі “Українського радіо”.

У МОН не бачать необхідності в частині українських закладів вищої освіти

Скорочення кількості закладів вищої освіти в Україні збираються проводити через, як вважають у МОН, їхню надлишковість для умов сучасної України. Заступник міністра розповів, що наразі в країні 170 закладів вищої освіти є державними, 40 — комунальними та ще близько 100 — приватними. У МОН не бачать доцільності в функціонуванні частини з цих закладів. 

“Цю інфраструктуру [ЗВО в Україні] будували для часів, коли у нас було 600-650 тисяч випускників шкіл щороку. Зараз таких є 360 тисяч. Ми маємо розуміти, що майже наполовину впала кількість випускників, і це не тільки питання війни чи еміграції. 17 років тому народилося менше дітей, ніж 30 років тому. 30 років тому ми будували інфраструктуру для тих, що буде випускатися зі шкіл через 17-18 років, а сьогодні їх є менше.

Нам треба дещо модернізувати та скорочувати цю інфраструктуру, це робиться різними способами. Наприклад, у деяких містах ми маємо заклади, які стали дуже малими. Такими, які більше не спроможні існувати як окремі заклади. Їх ми приєднаємо до більших навчальних закладів”, — розповів про позицію МОН стосовно кількості ЗВО в Україні Михайло Винницький.

Заочну форму навчання збережуть та реформують, враховуючи досвід дистанційного навчання

Заступник міністра додав, що в Міносвіти планують залишити заочну форму навчання, але наразі пропрацьовують законодавчі способи покращити її якість. Зокрема, за допомогою нових технологічних рішень. Цьому процесу, за словами Михайла, допоміг досвід, отриманий українськими освітянами під час дистанційного навчання.

“Як не дивно, Covid-19 нам допоміг, тому що розвинулось як саме дистанційне навчання, так і структура дистанційного навчання відповідно. Ми можемо ці здобутки за 2–3 роки [дистанційного навчання в Україні] використати для того, щоб “заочку” зробити якіснішою, ніж вона була до цього”, — поділився амбіціями МОН Михайло Винницький.

Нагадаємо, у Міністерстві освіти і науки затвердили порядок проведення НМТ у 2024 році. До тесту цьогоріч увійдуть 4 предмети, і проходитиме він за один день. На виконання усієї тестової роботи відвели 240 хвилин. Планується основна та додаткова сесії.


Завантажити ще...