В Україні понад 2 тис пунктів безкоштовного тестування на коронавірус, — МОЗ

За 17 січня на підконтрольній Донеччині виявили майже сотню заражених коронавірусом. А всього в Україні за весь тиждень додалося майже півсотні тисяч людей з інфекцією. Очільник МОЗ нагадує: зараз тестують на коронавірус людей навіть з симптомами ГРВІ.
За неділю, 17 січня, в лабораторіях підконтрольної Донеччини підтвердили діагноз “коронавірусна хвороба” у ще 91 людини. Найбільше заражених (28) виявили в Бахмутській ОТГ, а також в Краматорській, Вугледарській та Часовоярській громадах (відповідно 22, 15 та 12 людей).

Коронавірус в т.зв. “ДНР”
Про перебіг пандемії в тимчасово окупованих районах Донеччини офіційної інформації немає. З повідомлень окупаційної адміністрації відомо: там є лише 1 така лабораторія, і в неділю там тестувань не проводять через її санобробку.
Станом на попередній день бойовики підтверджували 6 197 пацієнтів, які наразі лікуються від коронавірусної хвороби. А від пневмоній лікують ще 1 848 людей, з яких 683 отримують додатковий кисень.
Епідситуація загалом по країні (без врахування даних з тимчасово окупованих територій)
В Україні за попередню добу виявили 3 034 нових хворих з COVID-19. Також:
— госпіталізували 1 304 пацієнтів;
— померли 67 важкохворих;
— одужали 5 236 людей.
За даними міністра охорони здоров’я Максима Степанова, в Україні впродовж минулого тижня COVID-19 виявили у понад 44,5 тисячі людей. Госпіталізували трохи понад 13,5 тисяч людей — це майже на 1,5 тисячі менше пацієнтів з важкими проявами, ніж було позаминулого тижня.

Він нагадав: в Україні працює 2 373 пункти тестування, де можна безкоштовно обстежитись на коронавірусну інфекцію. Де саме вони знаходяться, вказано на інтерактивній мапі МОЗу.
“Якщо ви потребуєте тестування, не чекайте нікого, йдіть і тестуйтеся. Все це безкоштовно. Будь-яка людина, у якої є навіть незначні симптоми респіраторного захворювання (не тільки симптоматика COVID-19), може піти туди та здати відповідний тест. Це стосується й всіх громадян, які контактували з хворою людиною”, — запевняє Максим Степанов.
Зазначимо, за стандартною процедурою на тест, який оплачує держава, направляє сімейний лікар. Інколи отримати таке направлення не вдається одразу, тож люди йдуть робити тест в приватні лабораторії за свій кошт.
Читайте також:
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас
Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!
Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.
Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!
Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів
