Підтримати
Зображення до посту Вакцинація проти СOVID-19 стартувала. Коли чекати її в Україні?
Фото: ВВС

8 грудня у Великій Британії почали вакцинувати від коронавірусної інфекції. Спершу щеплення роблять медпрацівникам та людям старшим за 80 років. Які бувають вакцини, коли їх закупить Україна та чи зупинить вакцинація пандемію — заяви чиновників та думки лікарів на цю тему ми зібрали в одному матеріалі. 


Як повідомляє
ВВС, у Великій Британії першою щеплення отримала 90-річна Маргарет Кінан. Вакцинація не є обов’язковою. Використовують вакцину від компаній Pfizer /BioNTech.


Які існують вакцини від коронавірусу


Розробляють та тестують вакцини від коронавірусної інфекції багато країн. Кілька медпрепаратів вже пройшли всі стадії випробування.  За даними, які
наводить “ВВС News Україна”, високу ефективність (90-95 відсотків) показують вакцини американських компаній Pfizer та Moderna. У них використовується схожий метод: людині вводять частину генетичного коду вірусу, а організм у відповідь формує імунітет. 

Вакцину Moderna легше зберігати, оскільки вона залишається дієздатною за температури мінус 20° C до шести місяців, а в стандартному холодильнику її можна зберігати до місяця.

Вакцина Pfizer потребує зберігання в ультрахолоді за температури близько мінус 75° C, але її не можна зберігати в холодильнику більше п’яти днів.

Також завершили випробування американської вакцини Novavax.

Дослідження ще тривають та залишається багато питань: скільки триває імунітет, чи ефективна вакцина для людей похилого віку, чи перешкоджає вона поширенню вірусу або ж лише появі симптомів.

Вакцинація проти СOVID-19 стартувала. Коли чекати її в Україні? 1
Фото: ВВС


Російська “вакцина” від коронавірусної хвороби 

.
Росія також розробила власну вакцину “Спутник V”. Про її реєстрацію РФ заявляла ще в серпні. Але Україна відмовилась купувати медпрепарат, який не пройшов усі випробування і не визнаний світовими фахівцями.

“У світі не існує підтверджень того, що та вакцина, про яку говорять у Російській Федерації, пройшла всі фази, особливо третю, клінічних випробувань”, — заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.


Позиція ВООЗ щодо вакцинації 


У Всесвітній організації охорони здоров’я виступають проти примусової вакцинації. Та вважають кращим варіантом саме переконувати людей у необхідності щеплення. Про це
розповіла директорка відділу ВООЗ з імунізації Кетрін О’Брайан під час пресконференції. На її думку, влада будь-якої країни світу навряд чи буде проводити масову примусову вакцинацію від COVID-19. Але її можуть вимагати від представників окремих професій, наприклад, медиків. 

Вакцинація проти СOVID-19 стартувала. Коли чекати її в Україні? 2
Фото: з відкритих джерел

Раніше гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус заявив, що вакцинація не зупинить пандемію, а тільки допоможе взяти її під контроль. І буде дієвою лише в поєднанні із заходами безпеки, які зараз введені в усьому світі. Тобто людям все ще доведеться дотримуватися протиепідемічних заходів, триватимуть тестування, лікування, ізоляція, виявлення контактів і карантин.

“Це, як ми сподіваємося, допоможе скоротити кількість смертей, допоможе системі охорони здоров’я впоратися зі своїми завданнями, але у вірусу все ще залишається багато простору для діяльності”, — каже Гебрейесус.


Україна чекає на вакцину від коронавірусної хвороби


8 грудня на щоденному брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов сказав, що він напередодні телефоном розмовляв з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін та попросив розглянути Україну як потенційного пріоритетного кандидата на отримання вакцини від коронавірусної інфекції в режимі тестування та використання у надзвичайних ситуаціях. 

“Ми чітко розуміємо і склали графіки вакцинації, розподілили людей по пріоритетам. Вважаємо, що пріоритетними групами населення повинні бути люди, які входять в групу ризику: за професійною ознакою (медичні працівники, освітяни, працівники Нацполіції), за віком чи станом здоров’я”, — сказав Степанов.

Вакцинація проти СOVID-19 стартувала. Коли чекати її в Україні? 3
Фото: з відкритих джерел

У МОЗ розраховують отримати медпрепарат у першому півріччі 2021 року (кінець першого кварталу). Як напередодні розповів виконувач обов’язків голови Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін в інтерв’ю LIGA.net, всередині або наприкінці січня Україна може отримати перші поставки вакцини проти COVID-19. Мова про 8 млн доз вакцини. Цього вистачить для 4 млн людей (вакцинація проводиться у два етапи).

Наразі держава веде роботу у двох напрямах – у межах механізму COVAX (це міжнародна ініціатива з боротьби з цим вірусом) та через пряму закупівлю препаратів за кошти держбюджету.

“COVAX каже, що перша партія вакцин складатиме 3-5% від загальної кількості, яку має отримати країна. Це буде пробна стартова партія, щоб держава показала не лише свої логістичні здатності, а щоб ми могли пропрацювати усі логістичні питання доставки вакцини, забезпечення холодового ланцюга, вакцинальну кампанію тощо”, – пояснив Ігор Кузін. 

Читайте також: 


Завантажити ще...