Вчені заявляють: вже є препарат, який знижує смертність серед хворих з COVID-19

Наталя Жукова
2020-06-18 14:25

image
Ілюстративне фото: Главком

Британські вчені помітили позитивні результати від одного з препаратів, які тестували. Цікаво, що це не нова вакцина, а відносно дешеві ліки, які вже використовують і на Донеччині.   

  

Давно відомий препарат “дексаметазон” може виявитися “напрочуд дешевим” засобом боротьби з пандемією коронавірусу, який “врятує життя”. Таку заяву зробила група британських вчених. Дослідження провели із залученням понад 2 тис пацієнтів.

Це дослідження показало: використання дексаметазону у невеликих дозах на третину зменшує показник смертності серед людей, які дихали за допомогою апаратів штучної вентиляції легенів. А серед пацієнтів, які дихали за допомогою кисневих масок, цей показник летальності зменшився на 20%. 

Один з керівників дослідження, Мартін Ландрей з Оксфордського університету, зазначив: дексаметазон може бути дешевим засобом під час боротьби з пандемією коронавірусу. А його колега, професор Пітер Хорбі заявив, що “Дексаметазон” — це “перші ліки, які продемонстрували поліпшення показників виживання при COVID-19”.

Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила відкриття британських вчених. 

Для довідки:
Дексаметазон — це гормон надниркової залози (глюкокортикостероїд), який ще в минулому столітті вивели синтетично. Він протизапальний, впливає на енергетичний обмін, обмін глюкози. Механізм дії глюкокортикоїдів досі не повністю з’ясований, але існує достатня кількість підтверджень того, що вони діють на клітинному рівні. Препарат є в таблетках, але в критичних випадках його вводять у вену або м’язи.
  

Бахмутські пацієнти з COVID-19 теж отримували дексаметазон

Головна лікарка Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Світлана Мельникова розповіла в коментарі “Вільному радіо”: цей препарат доступний та давно відомий українським лікарям.

“Цей препарат широко використовується при наданні допомоги при невідкладних станах, не тільки для лікування пацієнтів з COVID-19. Він широко використовується згідно з медичними показаннями, при алергічних реакціях, гіпертермії, інтоксикації. Це симптоматичне лікування, тобто він не використовується як один основний препарат, а в комплексі. Це абсолютно доступний препарат. У порівнянні з іншими препаратами, які були рекомендовані для лікування пацієнтів з COVID-19  —  “Актемра”  —  одна ампула, здається, понад 10 тис грн коштувала  —  ми купляли тоді для наших пацієнтів”,  — каже Світлана Мельникова.

Зазначимо, наразі 25 ампул розчину дексаметазону коштує в українських аптеках близько 300 грн.  

Також головна лікарка БЛІЛ додає: бахмутські лікарі використовували Дексаметазон для лікування пацієнтів з COVID-19, серед інших препаратів. Але сказати, що він дуже ефективний для лікування таких пацієнтів на апаратах штучної вентиляції легень та значно зменшує кількість смертей від цього захворювання, вона не може, оскільки таких пацієнтів у бахмутських лікарів було дуже мало.

“Як можна підмітити? У нас було 4 (тяжких — ред) випадки з тих, які ми лікували. Це не дасть якихось статистичних прогнозів, аби сказати, щоб від цього препарату стало краще”,  —  сказала головна лікарка БЛІЛ.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: