Підтримати
На Донеччині збираються побудувати 3 індустріальні парки
Фото: industrial-parks.com.ua

На Донеччині 4-й рік збираються збудувати індустріальні парки для підприємств.  Їх буде три. Ми зібрали інформацію про те, в якому вони стані та чого очікують після нового закону від народних депутатів. 

 

На околиці Лимана є 27,5  гектарів  землі, яка поросла травою. За документами тут, біля лісу, вже 4 роки як планують побудувати високотехнологічний господарський комплекс та розвивати індустріальний парк “Лиманський”.  

“Міська рада стала ініціатором індустріального парку “Лиманський” з  орієнтацією на виробництво будівельних матеріалів, промислове  виробництво будівельних та теплоізоляційних матеріалів; виробництво  елементів обладнання у сфері альтернативної енергетики”, — розповідає головна спеціалістка відділу інвестиційної діяльності виконавчого комітету Лиманської міської ради Ірина Антоненко.

Територія індустріального парку біля Лиману Донецької області

Територія індустріального парку біля Лиману Донецької області

Територія індустріального парку біля Лиману Донецької області

Територія індустріального парку біля Лиману Донецької області
Фото: Донецька ОДА

Створювати індустріальні парки на Донеччині почали ще 2016 року. Але зараз усі вони перебувають на тому ж етапі, що й “Лиманський”.

“На  сьогодні  на  території області  зареєстровано  три  індустріальних парки. Загалом  на  облаштування  трьох  індустріальних  парків за попередніми розрахунками необхідно 82 мільйони гривень. Наразі  по деяких  вже  частково  почалося  (будівництво, — ред.) за  кошти  місцевих  бюджетів. Але все ж-таки всі ці проєкти передбачають залучення коштів  інвесторів”, — говорить у коментарі нашим журналістам речниця Донецької ОДА Надія Масюченко за інформацією від профільного департаменту.

Наразі по всій Україні зареєстровані 53 індустріальних парки. Йдеться про територію, яку виділяють спеціально для розвитку.

“Це ділянка промислового призначення від 10 гектарів, може  бути  30  га, 60 га, до  якої  підведені мережі, тобто газ, електроенергія, вода, дорога, можливо залізниця. Там  можуть  бути  побудовані  чи  не  побудовані  виробничі  корпуси. І  потенційному  інвестору, який  хоче  побудувати  підприємство, тільки  потрібно  завезти  туди  обладнання. Якщо  немає  будівлі — побудувати будівлю і почати працювати”, — каже заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський в інтерв’ю Українському радіо.

Саме такими осередками мають стати парки “Лиманський” у Лимані,  “Техносіті” в Костянтинівці та “АзовАкваІнвест” — у  Маріуполі.

Щоб підтримати їхнє створення, у вересні цього року Верховна Рада ухвалила зміни закону “Про індустріальні парки”. Якщо раніше держава давала право створювати парки та пропонувала безвідсоткові кредити під їх облаштування, то тепер передбачили додаткову допомогу:

− компенсацію керуючим компаніям, ініціаторам створення – суб’єктам господарювання та учасникам індустріальних парків 50% витрат на підключення та приєднання до електромереж;

− компенсацію учасникам індустріальних парків відсоткових платежів за кредитами у залежності від частки експорту продукції власного виробництва у загальному доході від їх господарської діяльності;

− часткова компенсація інвестицій учасників індустріальних парків у створення виробництва, здійснених протягом перших 3 років господарської діяльності в межах індустріального парку.

Передбачили і низку “запобіжників”, які мають унеможливити махінації навколо будівництва.

“Компанії, які мають якусь афіліацію з країною-агресором, не  можуть  там  знаходитися. В індустріальних парках заборонено  виробництво  підакцизних  товарів і гральний  бізнес. Не  можна  підакцизні  товари, окрім  автомобіля (виробляти, — ред.), тобто  алкоголь  не  можна, тютюн  не  можна  і  так  далі”, — уточнює заступник голови профільного комітету Верховної Ради Дмитро Кисилевський.

Окремі виробники зможуть отримувати пільги на виробництво. Це переробна  промисловість, переробка  відходів, науково-технічна  діяльність і телекомунікації.

Зараз цей документ  готують  на  підпис спікеру парламенту та президенту.

На розвиток індустріальних парків держава розраховує отримати мінімум 2 млрд грн інвестицій упродовж 2022-2025 років. Частина з них піде й на парки Донеччини. Наприклад, у Костянтинівці в очікуванні на фінансування вже готуються до розробки проєктно-кошторисної документації для парку “Техносіті”.

“Щоб  зробити  проєктно-кошторисну документацію, орієнтовно  треба до  5 мільйонів гривень. Ці кошти передбачені були в обласному бюджеті. Ну і  після виготовлення ПКД це буде вже подання на конкурс Державного  фонду регіонального розвитку, щоб отримати кошти на підготовку безпосередньо самої ділянки”, — розповідає Вільному радіо заступник голови Костянтинівської міської ради Олексій Кормільцев.

Та поки що гроші ще не гарантовані. Адже їх мають прописати в бюджет на наступний рік.

Читайте також:


Завантажити ще...