Підтримати
Таксистам та іншим нелегальним перевізникам заборонять їздити на КПВВ

10 червня після тримісячного карантину прикордонники частково відкривають перші пункти пропуску через лінію розмежування. Таких КПВВ працюватиме поки 2. Ми запитали у людей в Бахмуті як вони ставляться до потенційного відкриття КПВВ та що на їхню думку станеться в перші дні після дозволу перетину.

 

Журналісти Вільного радіо опитали близько 15 людей. Серед них як бахмутяни так і самі переселенці. Закриття КПВВ на карантин вплинуло на деяких з них. Ось що вони думають про відкриття контрольно-пропускного пункту в’їзду-виїзду. 

Одні розповіли, що це потрібно. 

“Хотілося б, щоб відкрили. На роботі в мене працює жінка, вона з Донецька. Залишилася тут на карантин і не може виїхати досі. Там і родина, і внуки, і діти, а вона тут. І ось тільки сьогодні розмовляли і вона так плаче. Кажуть же, що взагалі пропускати не будуть без якогось щеплення. Ну хто що каже. Але жалко звісно таких людей. Нам то не потрібно, слава богу, а жалко тих, хто залишився тут, а сім’я там”, — розповідає мешканка Бахмута Світлана.

“Це дуже важливо. Адже КПВВ має бути відкрити”, — каже Володимир.

“Тим людям також сюди потрібно їздити. Комусь туди необхідно їхати. Давно пора. Наприклад, моя сестра з моїми племінниками ніяк не можуть приїхати, адже КПВВ закрите”, — додає Олег.

Однак є й ті, хто проти відкриття КПВВ.

“Я відношусь до цього негативно. Тому що я сама жила в Макіївці, там поховані мої батьки. За 5 років я єдиний раз виїхала через КПВВ, а коли я поверталась звідти через добу, я простояла на контрольно-пропускному пункті 12 годин”, — розповідає Світлана.

“Я дуже стривожений. Як це потрібно відкривати КПВВ, коли у Донецьку там багато хворих. Це ж що, сюди коронавірус привезуть. А навіщо? Я дуже погано ставлюсь до цього”, — каже Віктор.

“Ось зараз відкриють і поїде потік людей, знову поїдуть всі у ПФУ, в банки. Всюди будуть. Тут будуть великі черги”, — вважає Світлана. 

“Захворювання в нашому місті збільшиться. В Донецькій області на нашій території багато випадків. І що ми будемо тоді робити, якщо в нас і діти, і дорослі?”, — розмірковує Віктор.

Нагадаємо,  через спалах коронавірусу в Україні за наказом командувача Операції об’єднаних сил прикордонники перевели всі КПВВ в режим карантину. Тобто через лінію розмежування прикордонники пропускають представників міжнародних місій та людей, які опинились в критичній життєвій ситуації. Командувач ООС приймає рішення про пропуск по кожній ситуації окремо. Однак, нерідко буває, що бойовики відправляють людей назад. 

Після кількамісячного простою прикордонники заявили, що з 10 червня на лінії зіткнення 2 КПВВ працюватиме по 3 години на день. Майже всі, хто перетинає КПВВ будуть проходити обов’язкову 2-тижневу самоізоляцію. Однак, від ізоляції звільнили тих, хто їде на ЗНО.

Читайте також:


Завантажити ще...