Підтримати
український військовий ЗСУ зброя
Фото: з відкритих джерел

Впродовж трьох місяців перемир’я окупанти неодноразово обстрілювали позиції ЗСУ. З боку українських військових були навіть поранені та загиблі. Ми запитали командувача ООС скільки поранених та загиблих було з боку ЗСУ з початку перемир’я та чому військові не відповідають стріляниною за кожного пораненого.

 

Передісторія.

Ще на початку перемир’я штаб ООС заявляв, що українські військові не відповідають на провокації бойовиків, але в разі загрози життю та здоров’ю бійців ЗСУ, вони готові дати відсіч. Проте журналісти Вільного радіо неодноразово фіксували, що навіть коли внаслідок атак є поранені з боку українських військових, то на такі атаки відповідають не завжди. Так, лише нещодавно, 28 жовтня, з передової евакуювали українського військового з кульовим пораненням, який потрапив під обстріл. Але на цю атаку не відповідали. Лише повідомили, що доповіли про це спостерігачам місії ОБСЄ. Також, 3 листопада окупанти знову поранили українського військового. Але в штабі не уточнили, чи стріляли у відповідь. 

“За кожного пораненого завжди даємо відповідь”.

4 листопада в Бахмуті штаб ООС провів брифінг стосовно ситуації на лінії розмежування. Журналісти Вільного радіо запитали т.в.о. Командувача Операції Об’єднаних сил Віктора Ганущака, чому бійці ЗСУ не завжди стріляють у відповідь, коли з їхнього боку є поранені. Ганущак відповів, що відповідь є завжди.

“Є різні ситуації розвитку подій. Те, що ми готові, і те що в зведенні читаєте, воно відповідає дійсності. І відповідь, повірте, завжди є, на провокаційні дії противника. Вони можуть бути різні. Можуть бути силові, а можуть бути інші. В нас тут і ОБСЄ працює, і СЦКК, які теж відслідковують ситуацію і є важелі впливу на всі ті інші ситуації які розвиваються безпосередньо на лінії зіткнення”, — пояснив Вільному радіо Віктор Ганущак.

Ганущак розповів журналістам, що за час перемир’я з боку українських військових нараховується 3 загиблих і 11 поранених. Серед них, за словами військового, більшість тих, хто підривався на невідомих вибухових пристроях.

Зазначимо, дані Ганущака не співпадають зі статистикою поранених і загиблих, яку надавали в зведеннях штабу ООС. За підрахунками Вільного радіо, з початку перемир’я і до 4 листопада з боку ЗСУ було 23 поранених та 1 контужений, з яких 15 підірвалися на мінах.

Також в штабі ООС дійсно повідомляли про 3 загиблих внаслідок боїв, але ми нарахували ще 3 військових, які підірвалися на мінах.

“Війна продовжується”.

На питання “Чи вважає штаб ООС перемир’я зірваним після неодноразових порушень бойовиків, через які гинули українські військові”, Віктор Ганущак конкретно відповісти не зміг.

“В нас на сьогоднішній день діє повне всеохоплююче припинення вогню. Тобто війна продовжується. Ніхто про це мову не веде. Те, що провокаційні дії противника є, були виконані відповідні протидії. Я вважаю, що адекватність наших дій дозволяє підтримувати ті питання, які на сьогоднішній день ми виконуємо в Операції Об’єднаних сил. Тобто контроль постійний, адекватність постійна, і ми дотримуємося усіх домовленостей, які були викладені після зустрічі Тристоронньої контактної групи”, — пояснив Ганущак.

Він також зазначив, що попри провокації бойовиків, українські військові все одно надійно контролюють ситуацію на передовій.

Нагадаємо, перемир’я на сході України оголосили з 27 липня. Але вже через 19 хвилин окупанти почали порушувати режим тиші. В рамках умов цього припинення вогню, сторони не можуть стріляти один в одного, але дозволяється дати відсіч, в разі загрози життю або здоров’ю військовослужбовців.

Читайте також:


Завантажити ще...