Зображення до посту Віз “сувеніри” з Бахмута: поліцейські знайшли в авто волонтера боєприпаси та відкрили кримінальну справу
Ілюстративне фото: з відкритих джерел

У одного з волонтерів, який їхав з Донеччини, під час перевірки на блокпосту боєприпаси. Такі “сувеніри” чоловікові нібито передали військовослужбовці — так подякували за доставку харчів у Бахмут. Та правоохоронці забрали їх, як небезпечні, і тепер розслідуватимуть незаконне поводження з вибухівкою.

 

Про це журналісти Вільного радіо дізналися з реєстру судових рішень.

Як йдеться в матеріалах кримінальної справи, 27 грудня 2022 року двоє чоловіків, один з яких представився волонтером Хмельницької OBА, їхали з Бахмута у Кременчук через Валуйки. Там на блокпості авто зупинили патрульні для перевірки. В машині поліцейські знайшли 5 відстріляних тубусів, 5 патронів та основу гранати без запалу. У пасажира авто, який представився волонтером, у кишенях був ще й запал від ручної осколкової гранати.

Водій заявив правоохоронцям, що не знає звідки взялися ці речі. А от волонтер розповів: боєприпаси йому віддали військові в Бахмуті, як сувенір. Начебто так військовослужбовці подякували за доставку провізії та запевнили, що ці речі цілком безпечні.

Чоловік добровільно віддав небезпечні речі поліцейським, і нині їх зберігають у відділенні, як речові докази. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Відповідальність за це правопорушення — до 7 років за ґратами. Перевізників частин боєприпасів не затримували, а у справі вони наразі фігурують як свідки. Та під час розслідування поліція може оголосити їм про підозру.

Нагадаємо, ми розповідали, як не потрапити за ґрати через “сувеніри” з війни та що робити зі знайденими боєприпасами, зброєю або ворожою технікою. Також читайте монолог дитячої психологині Анни Єрьоменко. Фахівчиня розповіла про те, як говорити з дітьми про вибухівку.

Читайте також:


Цей матеріал створено у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю автора і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.


Спонсор Спонсор

Завантажити ще...