Підтримати
Зображення до посту Вкрадена весна. 7 років тому Рада Федерації Росії дозволила Путіну ввести в Україну війська (фото, відео)
Фото: з відкритих джерел

1 березня 2014 року Рада Федерації Росії підтримала звернення президента Путіна і дозволила ввести російські війська на територію України.

 

Ще 27 лютого 2014 року перекинуті з Росії і кримських баз Чорноморського флоту РФ війська без розпізнавальних знаків захопили урядові будівлі Криму і вивісили там російські прапори.

Путіну дозволили ввести в Україну війська

Зранку 1 березня самопроголошений “голова Ради міністрів АР Крим” Сергій Аксьонов звернувся до Путіна, аби той посприяв у “забезпеченні миру і спокою” на території Криму. 

Вже через декілька годин Рада Федерації Росії дала дозвіл застосовувати війська РФ в Україні “у зв’язку з екстраординарною ситуацією, що склалася в Україні, загрозою життю громадян Російської Федерації, наших співвітчизників, особового складу військового контингенту Збройних Сил Російської Федерації […] до нормалізації суспільно-політичної обстановки в цій країні”. 

Рішення підтримали одноголосно.

Рада Федерації Росії дозволила Путіну ввести в Україну війська

Після цього по всій території півострова почались блокування українських військових баз, захоплення адміністративних приміщень, контроль транспортних магістралей та інших стратегічно важливих об’єктів.

У відповідь на це РНБО України ухвалила рішення привести свої Збройні сили у повну бойову готовність. Паралельно з цим українське керівництво звернулося до Євросоюзу, США і НАТО із проханням розглянути всі можливі механізми щодо захисту територіальної цілісності України.

Проросійські мітинги в 2014 році у Донецьку 

1 березня почались також масові проросійські акції у Донецьку. Спершу кілька тисяч людей вийшли на підтримку бійців “Беркута”, які вбивали майданівців у Києві. Учасники мітингу висловили недовіру голові Донецької обласної державної адміністрації Андрію Шишацькому і оголосили своїм лідером командира “Народної оборони Донбасу” Павла Губарєва. 

Цього ж дня Донецька міська рада виступила з ініціативою провести референдуму щодо статусу Донецької області. Ініціативу міської ради підтримала Донецька обласна рада. Опісля відбулась спроба штурму обласної адміністрації. 

Під стінами ОДА демонстранти вимагали провести референдум про відокремлення Донбасу зі складу України. Учасники штурму спустили з флагштоку прапор України, замінили його російським триколором. 

Ввечері Донецька міськрада скликала позачергову сесію, яка одноголосно ухвалила рішення про проведення референдуму щодо подальшого перебування регіону у складі України. Також депутати прийняли рішення про надання російській мові статусу офіційного нарівні з українською, створення муніципальної міліції та визнали Росію стратегічним партнером регіону. 

Проросійські мітинги в 2014 році у Луганську

Схожі події відбулись 1 березня і в Луганську. Там на мітингу вимагали надати російській мові статусу державної, сформувати муніципальну міліцію, дати право вибирати голів ОДА та прокурорів. Учасники виступали проти нової української влади, вигукували лозунги проти «коричневої чуми» та «фашистів», та спалили опудала Арсенія Яценюка, Олега Тягнибока та Віталія Кличка.

З будівлі Луганської ОДА також спустили українські прапори та підняли російські.

Схожі проросійські акції пройшли також у Харкові, Дніпрі, Одесі, Херсоні, Миколаєві.

1 березня 2014 року Рада Федерації Росії дозволила Путіну ввести в Україну російські війська

За 7 років війни Росії проти України, за офіційними даними, загинули близько 14 тисяч українців, приблизно 3,5 мільйона людей покинули свої домівки, 400 тисяч стали учасниками бойових дій.

Росія надалі заперечує свою участь у війні проти України та називає її “громадянською війною”.

Нагадаємо, за підрахунками Агентства ООН у справах біженців в Україні, в жовтні минулого року на тимчасово окупованих територіях жили близько 60 тисяч дітей без українського свідоцтва про народження. Як отримати документ, якщо дитина народилася в ОРДЛО, читайте в цьому матеріалі.

Також ми писали про те, які права російський паспорт дає підліткам з тимчасово окупованих територій та чого позбавляє.

Додамо, російські найманці досі продовжують обстрілювати житлові квартали. Так, вранці 20 лютого під вогнем великокаліберних мінометів опинилися будинки мешканців Південного.

Читайте також:


Завантажити ще...