Під час евакуації перевізники можуть відмовитися брати великий чи громіздкий вантаж. Розповідаємо, що слід взяти із собою в дорогу, щоб на все вистачило однієї валізи.
Якщо ви вирішили їхати, візьміть валізи чи сумки з розрахунку однієї на людину. Варто брати валізу середнього розміру, адже вам можуть відмовити у перевезенні великого вантажу.
Документи. Перш за все підготуйте усі оригінали документів. За можливості зробіть копії документів та покладіть у валізи до інших членів сім’ї, якщо ваш багаж загубиться. Так само вчиніть і з документами ваших рідних. Паспорти та документи про прописку не слід далеко ховати, адже ці документи можуть знадобитися на блокпостах.
Гроші. Візьміть у дорогу всі гроші, які є, зокрема й банківські картки. Якщо там, звідки ви їдете, немає можливості зняти готівку, це можна зробити в іншому населеному пункті.
Аптечка. В дорозі може стати зле, можна дістати травму чи поранення. На такі випадки слід мати запас медикаментів. В аптечці обов’язково має бути знеболювальне, активоване вугілля, жарознижувальне, засоби проти діареї та алергії, пластир, йод, джгут, спирт, бинт, вата.
Їжа і вода. При виїзді з “гарячих точок” можуть бути довгі затори, в яких можна простояти годинами. А якщо ви прямуєте на захід країни, ваша поїздка може тривати понад добу. Тож візьміть з собою запас їжі та води, але не більше ніж потрібно.
Засоби гігієни. Не забудьте взяти зубну щітку та пасту, нитку для зубів (якщо є), невеличкий шматок мила, туалетний папір, антисептик, вологі та сухі серветки та засоби інтимної гігієни.
Мінімальний запас речей. В більшості регіонів волонтери роздають речі для переселенців, які покинули свої домівки, тікаючи від російських бомб. Але на перший час варто взяти одяг, зокрема й теплий, адже в деяких прихистках вночі може бути прохолодно.
Цінні речі. Якщо у валізі ще залишилося місце, можна взяти дрібні цінні речі. Це можуть бути коштовні ювелірні вироби, годинник чи аксесуари.
Пауербенк. У транспорті може не бути розетки, щоб підзарядити телефон. Тож, щоб залишатися на зв’язку з близькими, слід взяти пауербенк, який попередньо потрібно зарядити.
Також радимо взяти речі у рюкзак, адже це додаткове місце для вантажу, який можна покласти на руки.
Зазначимо, журналісти Вільного радіо регулярно публікують інформацію про можливості евакуюватися з Донецької області. Тож слідкуйте за розділом Новини.
Якщо у вас є чотирилапий друг, не залишайте його напризволяще й візьміть із собою. Як це зробити, якщо не маєте переноски — пояснюємо в цьому матеріалі.
Також ми розповідали про речі, які варто і не рекомендовано брати з собою, якщо ви їдете машиною. Ці поради будуть корисні як водіям, так і пасажирам.
Читайте також: