Підтримати

Зробити резюме статті: (ChatGPT)

Підтримайте Вільне Радіо

Суд визнав винним уродженця Макіївки Дениса П. у державній зраді та участі в незаконному збройному формуванні “ДНР”. Слідчі встановили, що чоловік понад 10 років служив у реактивній артилерії бойовиків, командував взводом управління та допомагав російським військам у бойових діях проти ЗСУ. Вирок — 15 років тюрми та конфіскація майна.

Про вирок у справі журналісти Вільного Радіо дізналися з Єдиного державного реєстру судових рішень. За даними порталу “Судова влада”, йдеться про обвинуваченого на імʼя Денис П. 

За матеріалами справи, обвинувачений добровільно вступив до незаконного збройного формування так званої “ДНР” восени 2014 року. Він служив у реактивній артилерійській бригаді “Кальміус”, яка входила до структури окупаційних сил та підпорядковувалася російському командуванню.

Згодом Денис П. став командиром взводу управління реактивної артилерійської батареї. У суді зазначають: він виконував накази представників Росії та допомагав вести бойові дії проти українських військових.

Одним із доказів у справі стали відео з російських пропагандистських ресурсів. На одному з них чоловік із позивним Крот розповідає про службу у бригаді “Кальміус”. На іншому — наводить реактивну систему залпового вогню “Град” та бере участь в обстрілі українських позицій.

Слідчі також встановили, що фігурант справи був молодшим лейтенантом та командував взводом управління реактивної батареї у складі 1 армійського корпусу окупаційних сил. Цю інформацію суду надали в Головну управлінні розвідки Міноборони України.

Особу чоловіка підтвердили за допомогою портретної експертизи, фотографій із соцмереж, відеозаписів та свідчень очевидців і військовополонених.

Справу розглядали заочно, оскільки обвинувачений перебуває на тимчасово окупованій території та не з’являвся до суду. Повістки для нього публікували в офіційних державних виданнях.

Суд визнав Дениса П. винним у державній зраді та участі у діяльності терористичної організації. Йому призначили покарання у вигляді позбавлення волі на 15 років з конфіскацією майна. Обвинуваченому також заборонено обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування. Термін покарання рахуватимуть з моменту, коли вирок почнуть виконувати після набрання ним законної сили.

На апеляцію чоловік може подати впродовж 30 днів з дня оголошення вироку, тобто з 14 травня 2026 року.

Раніше ми розповідали про мешканця Київської області, якого слідство вважає агентом російської військової розвідки. За версією правоохоронців, він передавав окупантам координати енергетичних об’єктів столиці та позицій Сил оборони на Донеччині. Наразі чоловіка затримала СБУ.


Завантажити ще...