Вступна кампанія: які релоковані навчальні заклади Донеччини найчастіше обирали абітурієнти
З 1 червня по 31 липня тривала вступна кампанія до українських закладів освіти. За даними Вступ.ОСВІТА.UA, загальна кількість заявок в країні, які подали вступники становить 1 179 058, серед яких 670 635 на бакалавра та медичного магістра, 117 701 на магістра та 310 906 заявок на фахового молодшого бакалавра. Ці цифри опублікували в Єдиній Державній електронній базі з питань освіти станом на 8 серпня 2024 року. До яких навчальних закладів Донеччини подавали заявки абітурієнти у 2024 році, розповідаємо у матеріалі.
Навчальні заклади Донеччини, до яких найбільше заяв абітурієнтів у 2024 році
Донбаський аграрний фаховий коледж Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, який релокувався до Дніпра, прийняв 485 заяв, має 74 ліцензійних місця. Популярні спеціальності в навчальному закладі — “Агроінженерія” та “Облік і оподаткування”.
Дружківський фаховий коледж Донбаської державної машинобудівної академії, який зараз у Дніпрі, прийняв 227 заяв, при загальному ліцензійному обсязі у 25 місць. Популярні спеціальності: “Прикладна механіка” та “Інженерія програмного забезпечення”.
Костянтинівський індустріальний фаховий коледж Донецького національного технічного університету знаходиться у Луцьку.
Ліцензійний обсяг закладу складає 670 місць, до нього абітурієнти подали 680 заяв, серед яких на спеціальності: “Галузеве машинобудування”, “Економіка, Електроенергетика”, “Електротехніка та електромеханіка”, “Хімічні технології та інженерія”.
Донбаський фаховий коледж технологій та управління, релокований до Кам’янського Дніпропетровської області, має ліцензійний обсяг 129 місць. Загалом до закладу подано 194 заяви. Серед спеціальностей, які має коледж, — “Галузеве машинобудування”, “Гірництво”, “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”, “Облік і оподаткування”.
На 82 ліцензійних місця Придніпровського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом, що нині у Кременчуці на Полтавщині, абітурієнти подали 93 заяви, що перевищує ліцензійний обсяг на 11 місць. Найбільш популярною спеціальністю виявився “Маркетинг”.
Костянтинівський індустріальний фаховий коледж Донецького національного технічного університету нині знаходиться у Луцьку.
Ліцензійний обсяг складає 670 місць. Всього абітурієнти подали до коледжу 680 заяв, зокрема на спеціальності: “Галузеве машинобудування”, “Економіка, Електроенергетика”, “Електротехніка та електромеханіка”, “Хімічні технології та інженерія”.
Слов’янський енергобудівний фаховий коледж, що перемістили до Черкас, зібрав 439 заявок, повністю заповнивши всі ліцензійні місця. Найбільше заяв подали на спеціальність: “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”.
Бахмутський педколедж, який нині функціонує у Жовтих Водах, пропонує підготовку за спеціальностями “Дошкільна освіта” та “Середня освіта”. На ці спеціальності надійшло 175 заявок при загальному ліцензійному обсязі 310 місць.
Бахмутський фаховий коледж культури й мистецтв ім. І. Карабиця, який розташувався у Кам’янці-Подільському, прийняв 71 заяву на спеціальності “Музичне мистецтво” та “Хореографія” з 74 ліцензійних місць.
Великоанадольський лісотехнічний фаховий коледж імені Віктора Єгоровича фон Граффа був релокований до Чернівців. Ліцензійний обсяг для вступу до коледжу складає 270 місць, при цьому у 2024 році подали 305 заяв. Студенти навчаються за спеціальностями: “Агроінженерія”, “Лісове господарство”, “Садово-паркове господарство”.
На спеціальність “Медсестринство” Бахмутського медичного фахового коледжу, які тимчасово перемістили до Полтави, надійшли 193 заяви від абітурієнтів. Загальна кількість ліцензійних місць, виділених закладу, становить 210.
Донбаський інститут техніки та менеджменту Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая, який зараз у Києві, прийняв 25 заяв, при загальному ліцензійному обсязі — 47 місць.
Донецький національний медичний університет, який був релокований до Кропивницького, має ліцензійний обсяг 1272 місця. Загалом подано 403 заяви. Спеціальності: “Медицина”, “Педіатрія”, “Стоматологія”, “Фармація, промислова фармація”.
Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. C. Бубки, який зараз у Полтаві отримав 59 заяв на спеціальність “Фізична культура і спорт” на 50 ліцензійних місць.
Донецький фаховий коледж Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля розташований у Дніпрі. До нього надійшли 168 заяви. Ліцензійний обсяг складає 210 місць.
До Костянтинівського медичного фахового коледжу, який зараз в Дніпрі, на спеціальність “Медсестринство” надійшло 225 заяв при ліцензійному обсязі 240 місць.
Краматорське вище професійне металургійне училище, розташоване в Краматорську, отримало 11 заяв на спеціальності “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка” і “Галузеве машинобудування”.
Краматорське вище професійне училище, яке релокували до Криворізького району Дніпропетровської області, має ліцензійний обсяг у 150 місць. На спеціальності “Автомобільний транспорт”, “Галузеве машинобудування”, “Прикладна механіка” та “Харчові технології” подано 115 заяв.
Краматорський фаховий коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, розташований у Кривому Розі, Дніпропетровської області, має ліцензію на 283 місця. Подано 279 заяв, найпопулярніша спеціальність — “Харчові технології”.
Краматорський фаховий коледж промисловості, інформаційних технологій та бізнесу Донбаської державної машинобудівної академії, розташований у Вінниці, має ліцензію на 355 місць. Подано 520 заяв, з яких найпопулярнішою спеціальністю є “Інженерія програмного забезпечення”.
Краматорський фаховий коледж технологій та дизайну, який знаходиться у Черкасах, має ліцензію на 424 місця. Подали 191 заяву, серед яких багато на спеціальність — “Дизайн”.
Найбільшим попитом у Маріупольському будівельному коледжі, що нині знаходиться в Хмельницькому, користуються спеціальності “Будівництво та цивільна інженерія” та “Автомобільний транспорт”. На ці спеціальності разом подали 217 заявок при загальному ліцензійному обсязі 385 місць.
Маріупольський машинобудівний фаховий коледж Приазовського державного технічного університету, розташований у Дніпрі, має ліцензійний обсяг на 395 місць. Абітурієнти подали 208 заяв, серед яких частіше всього на спеціальності “Прикладна механіка”, “Інженерія програмного забезпечення” та “Економіка”.
За результатами вступної кампанії Маріупольського медичного фахового коледжу, який зараз в Дніпрі, на 210 ліцензійних місць подали 82 заяви. Абітурієнти обирали спеціальності “Медсестринство” та “Фармація, промислова фармація”.
Маріупольський фаховий коледж Державного вищого навчального закладу “Приазовський державний технічний університет”, знаходиться у Дніпрі. Ліцензійний обсяг: 750 місць, всього подано 360 заяв. Популярні спеціальності: “Транспортні технології”, “Будівництво та цивільна інженерія”, “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”.
Слов’янський фаховий коледж у Кропивницькому, маючи ліцензійний обсяг 1627 місць, зібрав 552 заяви. Найбільший інтерес абітурієнтів викликали спеціальності “Авіаційний транспорт”, “Інженерія програмного забезпечення” та “Комп’ютерна інженерія”.
Слов’янський фаховий коледж індустрії та фармації у Дніпрі, маючи ліцензійний обсяг 263 місця, зібрав 210 заявок. Спеціальність “Екологія” виявилася найбільш популярною серед абітурієнтів.
Які навчальні заклади Донеччини отримали найменше заяв від абітурієнтів у 2024 році
Маріупольський державний університет, який зараз базується у Києві, зібрав 236 заявок на 4590 ліцензійних місць. Популярні спеціальності: “Психологія”, “Кібербезпека та захист інформації”, “Менеджмент”, “Маркетинг”, “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”.
Донбаський державний педагогічний університет, що нині розташований у Дніпрі, оголосив про результати вступної кампанії. З 3100 ліцензійних місць абітурієнти подали 861 заяву. Найбільшою популярність мали “Дошкільна освіта”, “Психологія”, “Початкова освіта”, “Середня освіта” та “Філологія”.
Донецький національний технічний університет, що розташований у Луцьку має 2504 ліцензійних місць. Подали 645 заяв на спеціальності “Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка”, “Галузеве машинобудування”, “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”, “Інженерія програмного забезпечення” та інші.
Донбаська державна машинобудівна академія, яка наразі знаходиться у Тернополі, має ліцензійний обсяг 1771 місце. Загалом подали заявки 488 людей. Найбільш популярні спеціальності: “Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка”, “Галузеве машинобудування”, “Економіка”, “Комп’ютерні науки”.
Горлівський інститут іноземних мов Донбаського державного педагогічного університету, який був релокований до Дніпра, має ліцензійний обсяг 1219 місць. Загалом подали 283 заяви. Студенти можуть навчатися за спеціальностями: “Психологія”, “Середня освіта”, “Філологія”.
Вугледарський фаховий коледж МДУ, що перемістився до Києва, має 1451 ліцензійне місце. До коледжу подали 219 заяв на спеціальності: “Маркетинг”, “Менеджмент”, “Облік і оподаткування”, “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок”, “Підприємництво та торгівля”.
Бахмутський фаховий коледж транспортної інфраструктури, переміщений до Дніпра, має 1610 ліцензійних місць, проте отримав 176 заявок. Коледж пропонує спеціальності: “Автоматизація, Комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка”, “Комп’ютерна інженерія”, “Транспортні технології”.
Донецький університет економіки та права зараз у Луцьку, до нього подали 23 заяви на 319 місці. В університеті вчать, зокрема а спеціальності “Підприємництво та торгівля”, “Право”, “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок”.
За результатами вступної кампанії Донбаської національної академії будівництва і архітектури, яка зараз в Івано-Франківську, на 1136 ліцензійних місць подали 40 заяв. Абітурієнти обирали серед спеціальностей: “Автомобільний транспорт”, “Архітектура та містобудування”, “Будівництво та цивільна інженерія”, “Екологія”, “Економіка”, “Менеджмент”.
За результатами вступної кампанії до Дружківського житлово-комунального фахового коледжу Донбаської національної академії будівництва і архітектури, який зараз в Івано-Франківську, на 760 ліцензійних місць подали 69 заяв. Абітурієнти обирали серед спеціальностей: “Архітектура та містобудування”, “Будівництво та цивільна інженерія”.
Курахівська філія Дніпровського фахового коледжу, розташована в Дніпрі, має ліцензійний обсяг 38 місць на спеціальність “Комп’ютерна інженерія”, станом на 8 серпня, надійшли 4 заяви від абітурієнтів.
Лиманський медичний фаховий коледж Донецького національного медичного університету, що зараз у Кропивницькому, має ліцензію на 180 місць. Абітурієнти подали 15 заяв на спеціальність “Медсестринство”.
Маріупольський політехнічний коледж, який зараз функціонує в Дніпрі, отримав 168 заявок на 792 доступних місця. Найбільш популярними серед абітурієнтів були спеціальності “Галузеве машинобудування” та “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”.
Навчально-науковий професійно-педагогічний інститут Української інженерно-педагогічної академії” знаходиться у Харкові. Ліцензійний обсяг становить 655 місць, подали 64 заяви на спеціальності: “Менеджмент” та “Професійна освіта”.
У Покровському педагогічному фаховому коледжі, що знаходиться у Полтаві, ліцензійний обсяг становить 245 місць. У загальному подали 52 заяви на спеціальності: “Початкова освіта” та “Середня освіта”.
Приазовський державний технічний університет, розташований у Дніпрі, має ліцензію на 3200 місць. Усього подали 719 заяв, найпопулярнішою спеціальністю стали “Комп’ютерні науки”.
Селидівський політехнічний коледж у Червонограді, маючи ліцензійний обсяг 675 місць, зафіксував 52 подані заяви. Найбільший попит був на спеціальність “Гірництво”.
Слов’янський фаховий коледж транспортної інфраструктури знаходиться у Дніпрі. Ліцензійний обсяг складає 1322 місця, цього подано 230 заяв на спеціальності “Залізничний транспорт” та “Електронні комунікації та радіотехніка”.
Раніше ми розповідали, що понад 4 тисячі дітей планують примусово евакуювати з Донеччини
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.