Підтримати
виборча дільниця голосування
Фото: Вільне радіо

Місцева влада там не може гарантувати повну безпеку. 

 

Таке рішення оприлюднила пресслужба Центральної виборчої комісії напередодні. Мова про 10 територіальних громад Донеччини та 8 громад Луганщини на підконтрольній території, де місцеві вибори не відбулися восени 2020-го.

Їх планували призначити на 27 березня та запросили інформацію у Донецької та Луганської ВЦА про можливість проведення таких виборів навесні.

“У відповідь на звернення Комісії від Донецької та Луганської обласних ВЦА надійшли листи з чіткими та однозначними висновками, у яких йдеться про неможливість провести перші місцеві вибори на окремих територіях Донецької та Луганської областей”,  —  йдеться у заяві. 


Обласні адміністрації аргументували це тим, що у зв’язку з продовженням збройної агресії Росії проти України
неможливо гарантувати стовідсоткову безпеку для громадян під час підготовки та проведення місцевих виборів 27 березня 2022 року.

Зокрема, ВЦА посилаються на те, що:

  • ОБСЄ фіксує важке озброєння на непідконтрольній території, здатне уражати цілі на відстані 15-20 км від лінії зіткнення;
  • незаконні збройні формування часто вдаються до дистанційного мінування, підпалюють сухостій поблизу позицій ЗСУ та населених пунктів.

Для довідки:
До переліку таких громад, де місцеві вибори знову не відбудуться,  належать у Донецькій області: Світлодарська, Торецька, Мирненська, Ольгинська, Волноваська, Вугледарська, Сартанська, Авдіївська, Мар’їнська та Очеретинська територіальні громади. 

На Луганщині це: Гірська, Лисичанська, Попаснянська, Сєвєродонецька, Нижньотеплівська, Станично-Луганська, Широківська та Щастинська ТГ.

Зазначимо, у цих 18 громадах президентські вибори 2019 року провели, а от місцеві у 2020-му — ні. 

ЦВК зверталася до Донецької та Луганської обласних ВЦА з аналогічними зверненнями 30 липня 2020 року, 5 січня та 17 серпня 2021 року. І щоразу Центрвиборчком отримував такі відповіді, в одній з яких Донецька ВЦА серед причин неможливості проведення місцевих виборів зазначала навіть коронавірус та заблоковані бойовиками КПВВ.

У червні 2021 року ЦВК офіційно просила Верховну Раду врегулювати законодавчо порядок ухвалення рішення про неможливість проводити вибори на окремих територіях та чітко прописати критерії для ухвалення такого рішення. Адже навесні Шостий  апеляційний адміністративний суд визнав протиправною постанову ЦВК про неможливість проведення виборів у тих 18 громадах. 

Нагадаємо, 27 березня у Часів Ярі обиратимуть нового мера. Колишній очільник міста Дмитро Верзілов склав з себе повноваження, не пропрацювавши й року.

Читайте також:


Завантажити ще...