Багато обстрілів: Донецька та Луганська ОДА відповіли ЦВК щодо проведення виборів на Донбасі
Очільники адміністрацій та правоохоронці знову говорять про велику кількість атак з боку бойовиків.
Про це повідомила пресслужба Донецької облдержадміністрації.
19 серпня у Краматорську провели спільне засідання голів Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій, а також керівників Операції Об’єднаних сил, правоохоронців. Обговорювали можливість проведення місцевих виборів у 18 громадах на Донбасі, де голосування не відбулось. З таким питанням до голів Донеччини та Луганщини звернулася Центральна виборча комісія.
Але в пресслужбі ДонОДА не повідомили результати засідання. Зазначили лише, що на засіданні говорили про значну кількість обстрілів позицій ЗСУ, а також населених пунктів, про велику кількість поранених та загиблих військових і цивільних та про те, як працюють диверсійні групи. Зауважили, що цю інформацію зафіксували у протоколі, який направлять до ЦВК.
Ймовірно, Донецька та Луганська ОДА відповіли ЦВК, що провести вибори неможливо, адже у 2020 році, коли організовували перші місцеві вибори по всій країни, вони відповіли так само: багато обстрілів, диверсій, поранених та жертв.
Нагадаємо, місцеві вибори, які проходили у жовтні 2020 року, не відбулись у 18 громадах на підконтрольній частині Донецької та Луганської областей. Все через те, що обласні адміністрації відповіли ЦВК, що проводити вибори небезпечно. Хоча 2 тури президентських та парламентські вибори в тих громадах проходили.
Наприкінці весни Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, яким визнав протиправною постанову ЦВК про неможливість проведення виборів у тих 18 громадах. Тому комісія вчергове звернулася до голів ОДА.
Вільному радіо тоді в Донецькій ОДА відповіли, що вони подаватимуть скаргу на це рішення.
Центрвиборчом наразі підрахував, що на голосування за місцеве самоврядування у тих громадах, де вони не відбулись, потрібно 28 млн грн. Ці гроші ЦВК просить у Верховної Ради України та Кабміну.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.