4 серпня у столиці Лівану Бейруті пролунали два вибухи, які знищили частину міста. В той час у місцевому порту перебували два торгових кораблі, які прибули туди з Донецької області. Ми зібрали інформацію про судна та з’ясували чи були на борту громадяни України.
Інформацію про кораблі, які перебували у бейрутському порті під час вибуху, виклав у своєму профілі у Twitter співзасновник сервісу відстеження кораблів TankerTrackers Самір Мадані. Він повідомив, що під час інциденту там перебували щонайменше 5 суден. За даними з ресурсу MarineTraffic, два з них – MERO STAR та RAOUF H – прибули до столиці Лівану з Маріуполя.
З відкритих джерел відомо, що торгове судно MERO STAR відбуло з маріупольського порту 17 липня, а прибуло в Бейрут 3 серпня. Корабель ходить під прапором Сьєрра-Леоне.
Як повідомив Вільному радіо капітан Маріупольського торговельного порту Євген Бузевський, до Лівану корабель віз українське зерно.
Інше судно, RAOUF H, також було завантажене зерновими культурами. З українського порту воно відправилось 16 липня, а у столиці Лівану пришвартувалося 4 серпня. Цей корабель побудували на 2 роки пізніше, ніж MERO STAR, він ходить під прапором Коморських островів.
У коментарі нашим журналістам капітан Маріупольського порту повідомив, що серед працівників обох кораблів українців не було.
“Екіпажі цих суден складаються з представників Індії, Сирії та Єгипту. України вони стосуються лише тим, що вони завантажилися у Маріуполі”, – говорить Євген Бузевський.
Зазначимо, в МЗС України поки немає офіційних даних про українців, які могли б постраждати внаслідок вибуху.
Історія вибуху: 4 серпня о 18:04 за місцевим часом у Бейруті стався потужний вибух, а 4 хвилинами пізніше пролунав ще один. Кратер, який утворився від вибуху, сягнув тисячі метрів у діаметрі.
За словами директора ліванського Червоного Хреста Джорджеса Кеттанеха, у трагедії загинули щонайменше 100 людей. Ще про 4 тисячі поранених звітували у Міноборони Лівану.
Причиною інциденту спочатку вважали займання феєрверків на одному з кораблів. Однак згодом експерти дійшли висновку, що вибухнули 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри) на борту судна Rhosus, яке належить підприємцю Ігорю Гречушкіну з Хабаровська. Зі слів екіпажу, власник збанкрутував і кинув судно.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.