Новообрана Часовоярська міська рада почала роботу одразу із суперечок. Депутати не можуть визначитись з секретарем, частина обранців звинувачують мера в некомпетентності, він закидає їм намагання втримати владу.
У міській раді міста Часів Яр 26 депутатів. З них 12 від партії “Опозиційна платформа — за життя”, 6 від “Слуги народу”, по 3 від партій “За майбутнє” та “Сила людей”, 2 від “Європейської солідарності. Депутати усіх партій, крім “ОПЗЖ”, об’єдналися в коаліцію “Спільна праця — розвиток міста”. Про це Вільному радіо розповів депутат Руслан Макарович.
На першій сесії 16 листопада мали обрати секретаря міськради. Міський голова Дмитро Верзілов запропонував кандидатуру від своєї партії “Опозиційна платформа — за життя” Юрія Борейчука, але на таємному голосуванні її не підтримали. Депутатська коаліція внесла свою пропозицію і висунула Макаровича.
“Пан Верзілов не захотів вносити кандидатуру до порядку денного. Через це виникли суперечки і Верзілов переніс продовження сесії на сьогодні. Сьогодні кандидатуру також не підтримали. Також розглянули ранг. Він (міський голова, — прим.) хотів 7-й, ми присвоїли 9-й. Він ані дня не працював в місцевому самоврядуванні, поставили найнижчий ранг”, — пояснив депутат.
За його словами, більшість депутатів не підтримала пропозицію мера, бо Борейчук, як і більшість депутатів від “ОПЗЖ”, не з Часового Яру та не обізнаний в проблемах міста.
“Такий приклад: вчора присягу зачитував найстарший за віком депутат (її озвучив 62-річний пенсіонер з Покровська Микола Халимендик, — прим.), він навіть місто невірно назвав. Сказав “Червоний Яр”. Люди взагалі не розуміють, де вони знаходяться. Люди дізналися про існування Часового Яру буквально перед виборами. Вони не орієнтуються в процедурних моментах. Сам Верзілов не знає процедури. Чому б не розглянути місцевих кандидатів?” — каже Макарович.
Він також розповів, що на сесії була присутня “група підтримки”.
“Вчора був натовп стареньких. В залі засідання кричали на депутатів. Сьогодні їх було трохи менше. Якщо щось казали проти Верзілова або десь його виправляли, вони кричать “Досить, вже ви докерувалися”, ображають депутатів, провокують конфлікти, дестабілізують ситуацію. Деякі зізнаються, що їм за це заплатили по 300 гривень” — запевняє депутат.
Зазначимо, за даними ЗМІ у 2017 році в Покровську Верзілов проводив мітинги на підтримку тодішнього мера Руслана Требушкіна, проти якого були відкриті кримінальні провадження.
Сам Дмитро Верзілов в коментарі Вільному радіо розповів, що політичні опоненти заважають йому працювати.
“Люди проголосували за зміни на краще у розвитку міста і я буду наполягати, щоб ці зміни відбулися. В місті складна ситуація з житлово-комунальним господарством. Депутати попереднього скликання вже критикують мою роботу, яка ще не почалась. Це конкретні люди, які до цього 10 років працювали у міській раді та довели місто до жахливого стану — це Макарович, Чаус, інші колишні чиновники. Ставлять палки в колеса. Вони не хочуть, щоб їх відривали від “кормушки”, щоб тут щось змінилось. Йде боротьба за владу, я буду захищати своїх виборців”, — каже міський голова.
За гроші, додає Верзілов, він на сесію нікого не запрошував.
“Це все дурниці. Було оголошення в газеті від територіальної виборчої комісії про дату та час проведення сесії, його за тиждень опублікували. Всі охочі могли прийти на засідання. Якщо люди мене підтримують — я їм вдячний. Вони чекають від мене роботи”, — коментує звинувачення мер.
Нагадаємо, не місцевий 31-річний Дмитро Верзілов переміг на виборах в Часів-Ярі. У короткій передвиборчій гонці він обійшов 5-х місцевих кандидатів, набравши 44% голосів. Раніше Дмитро Верзілов працював у Покровську та був депутатом Соледарської міської ради.
Читайте також: