Ні копійки від мера. Хто оплатив кампанію нового очільника Бахмутської ОТГ та скільки це коштувало (аналіз)


image
Фото: з відкритих джерел

Всьоме обраний голова Бахмутської ОТГ Олексій Рева провів свою передвиборчу кампанію без офіційних витрат з власних грошей. На виборчий фонд йому скидалися місцеві підприємці та жителі. За 4 дні однаковими внесками по 48,5 тисяч люди назбирали йому понад мільйон гривень. Журналісти Вільного радіо проаналізували хто ж офіційно та одночасно вирішив підтримати посадовця.

Для довідки:
Згідно з Виборчим кодексом України кандидати у депутати районних, обласних, міських, селищних, сільських рад або в голови громад, мають створювати виборчий фонд, якщо на їхню агітацію потрібне фінансування. Цей виборчий фонд може поповнювати сам кандидат з власних коштів, або інші люди, в якості добровільних внесків. Ці гроші кандидат зобов’язаний витратити тільки за цільовим призначенням. Про відкриття таких рахунків, а також про те, хто саме фінансував виборчу кампанію і куди кандидат витратив кошти, він має прозвітувати до Територіальної виборчої комісії.

Виборча кампанія Олексія Реви коштувала майже 1,5 мільйона гривень

Згідно зі звітом щодо виборчого фонду Олексія Реви, який опублікувала Бахмутська міська територіальна виборча комісія, на просування себе під час передвиборчої кампанії голова громади не витратив жодної копійки з власних коштів. Весь фонд профінансували добровільними внесками. Так прихильники Олексія Реви назбирали йому на кампанію 1,4 мільйона гривень. Цікаво те, що з 31 внесків, 26 на однакову суму — 48 тисяч 500 гривень. Всі внески зроблені від різних людей за 22, 23, 24 та 25 вересня. Ще 5 платежів розміром від 7 до 49,9 тисяч гривень люди внесли 30 вересня та 1 жовтня. 

Ні копійки від мера. Хто оплатив кампанію нового очільника Бахмутської ОТГ та скільки це коштувало (аналіз)

Журналісти Вільного радіо спробували проаналізували, хто саме фінансував кампанію кандидата. Але людина, яка заповнювала звітність, зробила чимало орфографічних помилок в по-батькові та навіть прізвищах людей. Крім того, у звіті не зазначається місце роботи. Тож ми публікуємо дані про тих, чиї ПІБ співпадають з людьми з переліку.

Так, ми з’ясували, що з 30 “благодійників”, ймовірно 16 приватних підприємців та директор ТОВ “Умвельт-Бахмут” Роман Кравченко, який балотувався у депутати від “Слуги народу” і директор ТОВ “Карго маркет сервіс” Кирило Горбунов.

Крім того, серед приватних підприємців, дані яких співпадають з ПІБ тих, хто робив внески, ще один кандидат у депутати, але вже від партії “Порядок” — Андрій Петрушин.

Ми намагались поспілкуватися з деякими з підприємців, які, ймовірно, робили внески, але в більшості випадків їхні номери або не відповідають, або людини немає на місці. Зв’язатися вдалося з підприємцем Євгеном Мітюковим. Він підтвердив, що зробив внесок у розмірі 48,5 тисяч гривень в фонд Олексія Реви.

“Так, робив внесок. Скільки було в мене грошей, стільки і допоміг. Він (Олексій Рева – ред.) мені подобається. Він для міста робить багато гарного”, — розповів Вільному радіо Євген Мітюков.

Крім того, ми змогли додзвонитися до підприємиці Надії Шаповал. Але жінка нам ні підтвердила і не спростувала, що платила в фонд Реви 48,5 тисяч.

Журналіст: Ми побачили у звіті Олексія Реви, що таке ж ПІБ, як і у вас є в переліку тих, хто робив добровільні внески.

Надія Шаповал: Це не ваша справа, хто кому платив. Це таємниця… 

Журналіст: Це ж публічна інформація.

Надія Шаповал: Ось нехай це і буде публічною інформацією. Але яка вам різниця, хто що робив? Яка ваша справа до моїх грошей?

Тож, чи платила жінка в передвиборчий фонд Олексія Реви, жінка так і не пояснила. Але додала, що Ревою вона задовільна.

“Я, як мешканка цього міста, хочу відверто сказати, я дуже задоволена Ревою. В нас місто найкраще в області”, — додає Надія Шаповал.

Всі внески та витрати перевіряючі профільні органи визнали такими, що відповідають законодавству. 

Щоб прочитати про тих, хто також, ймовірно, вносив гроші до фонду Олексія Реви, натисніть на спойлер нижче.

Хто спонсував виборчий фонд Олексія Реви
Наталія Платоненко ФОП (роздрібна торгівля продуктами), директор Бахмутськоъ фірми ТОВ “АРТДОН” (напої).
Сергій Шаповал невідомо.
Венцкуте Ілона ФОП (роздрібна торгівля кондитерськими виробами)
Євген Савчук ФОП (роздрібна торгівля продуктами харчування, напоями, тютюном)
Олександр Коваленко невідомо
Оксана Смолянінова невідомо
Леонід Медінцев ФОП (роздрібна торгівля продуктами харчування, напоями, тютюном). У лютому цього року міська рада продала йому земельну ділянку тисячі чотиреста сорок-три м². Колишній чоловік ексголови Артемівського міськрайонного суду Ніни Мединцева.
Андрій Петрушин ФОП (роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах, надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна). Кандидат в депутати Бахмутськой міської ради на місцевих виборах 2020 від партії “Порядок”.
Владислав Зима ФОП (роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах).
Кирило Горбунов директор і засновник Бахмутськой фірми з вантажних перевезень ТОВ “Карго маркет сервіс”.
Олена Тимошенко ФОП (роздрібна торгівля м’ясом та м’ясними продуктами)
Юрій Мохнатенко невідомо
Ірина Шнуренко  невідомо
Роман Кравченко директор ТОВ “Умвельт-Бахмут” (надання послуг з вивезення сміття). Кандидат в депутати Бахмутськой міської ради на місцевих виборах 2020 від партії “Слуга народу”.
Євген Мітюков ФОП (неспеціалізована оптова торгівля). 
Надія Шаповал ФОП (Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах)
Яна Ісадченко ФОП (Інші види роздрібної торгівлі харчовими продуктами та яйцями)
Дмитро Міхневич ФОП (роздрібна торгівля продуктами харчування, напоями, бабаком).
Людмила Приходько невідомо.
Євген Скидан ФОП (роздрібна торгівля продуктами харчування, напоями, бабаком).
Катерина Саютіна невідомо
Ірина Міліченко ФОП(Надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна)
Олександр Ігнашов ФОП (роздрібна торгівля харчовими продуктами та яйцями)
Марина Малихіна невідомо.
Сніжана Старікова ФОП (Роздрібна торгівля фруктами та овочами в спеціалізованих магазинах)
Оксана Шадріна ФОП (Роздрібна торгівля фруктами та овочами в спеціалізованих магазинах)
Станіслав Козирєв невідомо.
Сергій Пугач невідомо.
Олександр Кошкін  невідомо.
Віктор Лагер представник і уповноважений ТОВ “Бахмутський керамічний завод”.

Майже всі гроші витратили на ЗМІ

Відповідно до звіту, використали кошти на агітацію в засобах масової інформації — майже 1,3 млн грн. Зокрема замовляли політичну рекламу в місцевих газеті “Вперед”, ТРК “Бахмут” і ТРК “Заказ”.

Додатково 67,6 тис грн Рева витратив на виготовлення виборчих листівок, плакатів та відеоролики, і ще 38 тисяч гривень на розміщення реклами на білбордах, вивісках, сітілайтах тощо. 

Загалом з 1,4 мільйона гривень Рева не використав ще 1981 гривню.

***

Нагадаємо, 25 жовтня відбулися місцеві вибори-2020. Серед 9 кандидатів у голови Бахмутської ОТГ підтримали Олексія Реву 18 тисяч 734 людини. Це  77,99% з тих, хто прийшов голосувати, але 31,4% від загальної кількості виборців громади. Детальніше про тих, скільки голосів набрав кожний з кандидатів у голови ОТГ, а також кого обрали в Бахмутську міську раду читайте в матеріалі за посиланням.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: