Готуємось до виборів: Які повноваження у голови ОТГ (інфографіка)


image
Фото: Вільне радіо

В жовтні українці вперше обиратимуть місцеву владу з урахування поділу на громади. Ми проаналізували закон та оформили для вас повноваження голови ОТГ в простій формі. Це допоможе вам зрозуміти, які передвиборчі обіцянки посадовець зможе виконати.

 

Місцеві вибори в Україні призначені на 25 жовтня.

Якщо ви живете не за місцем прописки, то можете проголосувати за фактичним місцем проживання, але потрібно пройти процедуру зміни місця голосування. Інструкцію як це зробити читайте тут

Ми розібралися, які повноваження матиме обраний голова ОТГ. Прописано це в законі “Про місцеве самоврядування”. 

повноваження голови отг, повноваження міського голови, повноваження селищного голови, повноваження сільського голови

В першу чергу, варто розуміти, що очільник громади — це свого роду менеджер. Він має вплив, але обмежений. Голова не може ухвалювати більшість важливих рішень без погодження депутатів місцевої ради.

“Між головою та місцевими радами розділені повноваження. Звичайно, в них є точки дотику. Наприклад, кількість відділів/управлінь чи департаментів затверджує рада, але за поданням голови. Така ж ситуація з заступниками та зі складом виконавчого комітету. Тобто,голова та рада, на мою думку, партнери”, — пояснює керівник Донецького регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” Максим Ткач.

Сільського/селищного/міського голову можуть відправити у відставку депутати місцевої ради або самі громадяни. Таке рішення ухвалюють, якщо очільник громади порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень. Для відставки потрібно дві третини голосів відповідної ради або рішення місцевого референдуму (ч.2 ст.79 Про місцеве самоврядування)

В свою чергу очільник громади може зупинити дію рішень ради та виконавчого комітету своїм розпорядженням, а також внести це питання на розгляд відповідної ради (ч. 7 статті 59 Про місцеве самоврядування).  

В раді ОТГ інтереси мешканців приєднаних населених пунктів  також представляє староста округу. Раніше в законі прописували, що старост обирають на виборах. Але тепер це змінили. Таким чином розширили повноваження голови ОТГ.

“Зараз староста став підзвітним місцевій раді та підконтрольним голові громади. І це посилює вплив голови на старост”, — додає Максим Ткач. 

Для довідки:
На підконтрольній території в 2020 році оберуть голів ОТГ, депутатів рад ОТГ та районних депутатів. В інших регіонах бюлетеня буде 4 (також обиратимуть депутатів обласних рад), але поки в Донецькій області існує військово-цивільна адміністрація — це неможливо.

Нагадаємо, вибори 25 жовтня вирішили не проводити в 10 сільських, селищних та міських громадах Донецької області. 

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: